پنج میلیون تن بار توسط ناوگان حمل و نقل آذربایجان شرقی جابجا شد

رییس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: ناوگان حمل و نقل بار استان در سه ماه نخست امسال بیش از پنج میلیون تن بار به نقاط مختلف کشور حمل کرد.

به گزارش تبریزبیدار، به نقل از ایرنا، میررضا فاطمی، با بیان اینکه این میزان بار با صدور ۳۷۰ هزار برگ بارنامه جابجا شده است، افزود: در این بازه زمانی ۲۶۱ هزار تن کالای اساسی شامل ۱۳۴هزار تن گندم و ۱۲۷ هزار تن نهاده های دامی توسط این ناوگان از بنادر جنوبی به استان حمل شده است.

وی اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل بار استان در سال ۱۴۰۰ نیز یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن کالای اساسی شامل ۴۲۶ هزار تن گندم و ۷۵۲ هزار تن نهاده دامی از بنادر جنوبی به استان حمل کرده است.

رییس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون ۲۸۵ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، ۳۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان باری دارای کارت هوشمند و ۳۷ هزار و ۵۰ راننده باری دارای کارت هوشمند در استان فعالیت دارند.

فاطمی، ادامه داد: ۹ انجمن صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا و ۱۴ انجمن صنفی رانندگان وسائط نقلیه سنگین به همراه کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالای استان در این بخش در استان فعالیت می کنند.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.