«دیلمانج» در فستیوال فیلم کوتاه امریکا حضور می‌یابد

«هادی افتخارزاده» دارنده دو جایزه بین‌المللی و بازیگر فیلم کوتاه «دیلمانج» (مترجم) گفت: این فیلم با نام انگلیسی «A shared Path» به نویسندگی و کارگردانی نگار نقوی و تهیه‌کنندگی «ایلحان شاه» بعد از حضور در فستیوال «کلمون فران» فرانسه، در فستیوال «L.A shorts» آمریکا حضور می‌یابد.

به گزارش تبریزبیدار، به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: این فستیوال که مورد تایید آکادمی اسکار و بفتاست، جزو معتبرترین رویدادهای فیلم کوتاه جهان به شمار می‌رود و اکنون در حال برگزاری بیست و ششمین دوره خود است.

به گفته «افتخارزاده» رادوین زراعی، فرهاد اسماعیلی، فرهاد آقازاده و وجیهه حاجی آقایی از دیگر بازیگران این فیلم کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای به زبان ترکی هستند.

وی نیز همراه با بقیه بازیگران این فیلم کوتاه نقش مسافر را بازی می‌کند؛ فیلمی که در آن پسربچه‌ای با تصمیم مادرش برای ادامه زندگی به روستایی فرستاده می‌شود اما او به دنبال پدرش است.

«افتخازاده» پیش از این جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم ملل اتریش و جایزه دوم بازیگری در نهمین جشنواره بین‌المللی «ایمجین ایندیا» اسپانیا را کسب کرده است؛ وی متولد ۱۳۴۵ در مراغه و از بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون بوده و دانش‌آموخته بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

افتخار سینمای آذربایجان علاوه بر حضور پررنگش در سینما و تئاتر، در دهها فیلم کوتاه از جمله سفری به افغانستان، آبی، خدا همین نزدیکی است، گورمردها، مرثیه‌ای برای شب، بی‌پایان، خواهی ماند و غیره بازی کرده و از بازیگران شناخته شده کشور به شمار می‌رود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.