دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از کاهش ۴ الی ۶ درجه‌ای دمای هوا از اواسط هفته‌ی جاری در استان خبر داد.

به گزارش تبریزبیدار، به نقل از ایسنا،  محمد امیدفر  در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که باتوجه به نفوذ سامانه‌ی پرفشار از همسایه‌های شمالی کشور، دمای هوا از بعدازظهر امروز تا اواخر هفته‌ به طور نسبی کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: نفوذ سامانه‌ی پرفشار سبب می‌شود تا سرعت وزش باد در برخی ساعات گاهی تا نسبتاً شدید شود که افزایش سرعت وزش باد، می‌تواند به سازه‌های سبک آسیب وارد کند.

وی افزود: باتوجه به جهت وزش باد که اغلب از سمت شرق بوده، احتمال نفوذ گرد و خاک از کشورهای همسایه غربی کمتر خواهد بود.

امیدفر خاطرنشان کرد: برای نوار شمالی استان باتوجه به نفوذ هوای سرد و مرطوب در برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر و اوایل شب، رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۳۴ و ۲۵ درجه بود و همچنین دمای فعلی آن نیز ۲۰ درجه‌ است که نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرمترین شهر استان اضافه کرد: سراب و ورزقان با دمای ۹ درجه بالای صفر، خنک‌ترین شهرهای استان و آذرشهر با دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌ است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.