گزارش تبریزبیدار از آنچه در جلسه شورای شهر گذشت؛

اصرار برای اشتوتگارت

جلسه امروز شورای شهر به ریاست حجت الاسلام برگی با حضور ۱۱ عضو برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، در جلسه امروز شورای شهر تبریز غلامرضا احمدی بدلیل سفر حج غائب بود.

دستور جلسه اول: سخنرانی ابراهیم پور، معاون مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز

ابراهیم پو طی سخنانی گفت: اخذ فهرست مسائل کمسیون های تخصصی شورا جهت مطالعه ، استخراج فهرست اولویتهای انجام نگرفته مرکز شهرداری و …. ، استخراج و طبقه بندی مسائل عمده مدیریت شهری با نگاه به برنامه راهبردی عملیاتی مصوب شهرداری ، آسیب شناسی رویکرد های پژوهشی گذشته و هدف گذاری برای رویکرد های آتی، تعیین محور های اصلی پژوهش و نتایج مورد انتظار هر محور ، تعیین رویکرد های اصلی فعالیت پژوهشی مرکز جزو نیاز های پژوهشی مرکز فرآیند کار می باشد.

وی افزود: جمع آوری اطلاعات وضع موجود و راستی آزمایی ، ارزیابی وضعیت خدمات و تجهیزات شهری موجود ، ارزیابی جایگاه شهر تبریز بر اساس معیار های شهر اسلامی و شاخص های آن و…. جزو طرح های پژوهشی می باشد.

معاون مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز در تشریح عملکرد این مرکز ادامه داد: ۲۳ طرح پژوهشی در مرکز پژوهش ها مطالعه شده است که یکی از آن ها اجرا شده و در طول این مدت در مرکز پژوهش ها ۳۰ نشست تخصصی اجرا شده است.

در اامه علیرضا باغبان عضو شورای شهر گفت: شورای قبلی برنامه ۵ ساله تدوین کرده بود که نصف آن به شورای بعدی محول می شود که این یک ایراد می باشد.

وی افزود: شورا باید به مطالب مرکز پژوهش ها دسترسی داشته باشد و حداقل هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد بدهند و نیاز مستمر به این موضوع می باشد.

این عضو شورای شهر اظهار داشت: ارتباط شورا با مرکز پژوهش ها بسیار ضعیف بوده است.

روح الله رشیدی نیز گفت:  ما دائما با کمسیون های شورا در حال مکاتبه هستیم و تا بحال از طرف اعضای شورا نظراتی دریافت نکرده ایم.

عضو شورا و رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر اضافه کرد: اعضای شورا باید مرکز شورا را به چالش بکشد تا هزینه های مادی و معنوی به نحو احسن هزینه شود.

فریدون بابایی اقدم نیز گفت: مرکز پژوهش ها باید بازوی فکری برای مدیریت شهری باشد.

دستور جلسه دوم: بررسی نامه هیئت تطبیق مصوبات و فرماندار شهرستان تبریز در خصوص مصوبات جلسه با موضوع تجویز برگزاری هفته فرهنگی تبریز در شهر اشتوتگارت آلمان

هوشیار، شهردار کلانشهر تبریز در این باره گفت: این موضوع در بودجه هم تعریف شده است و هیچ مغایرتی با قانون ندارد.

حجت الاسلام برگی رئیسی شورا نیز گفت: ما از هیئت تطبیق نظر شخصی نمی پرسیم که مصوبات را رد کنند اگر قانونی مشکل دارد نظر خود را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه در بودجه هزینه برای سفرهای خارجی تعریف شده است، افزود:اگر قرار باشد تمامی مصوباتی که شورا تصویب می کنند هیئت تطبیق رد کند جای خود را با آنان عوض کنیم تا هیئت تطبیق بجای ما تصمیم بگیرد.

بابایی اقدم در این باره گفت: همراهی فرماندار برای ما نیاز می باشد، به نظر من باید با فرماندار جلسه ای داشته باشیم.

باغبان نیز در دفاع از مصوبه شورای شهر گفت: این موضوع در چارچوب بودجه شهرداری تصویب شده است.

وی افزود: نظر فرمانداری را باید در این خصوص بدانیم که با خواهر خواندگی مشکل دارند یا نه؟ این موضوع ارتباطی با خواهر خواندگی ندارند و برگزاری هفته فرهنگی در اشتوتگارت آلمان می باشد.

دستور جلسه سوم: بررسی نامه رئیس هیئت تطبیق مصوبات و فرماندار شهرستان تبریز در خصوص مصوبات با موضوع اعمال مساعدت به خانم جمالیوند

هوشیار، شهردار کلانشهر تبریز گفت:در حق این خانم اجحاف شده است و ۱۵ سال است در بهزیستی نگه داری می شود.

وی افزود: اعضای شورا به این فرد ۲۰۰ میلیون هبه اختصاص داده است و این جزو اختیارات اعضای شورا می باشد.

بابایی اقدم نیز گفت: احساس میکنم هیئت نظارت و شورا از همدیگر فاصله می گیرند و اکثرا مصوبات را رد می کنند.

یاسین بجانی بیان داشت: مسئولان شهرداری به این خانم ظلم کرده اند ، ای کاش کسی از حق این خانم دفاع می‌کرد. بجای ۲۰۰ میلیون این مبلغ را ۵۰۰ میلیون کنیم و فرمانداری هم با این موضوع موافقت کنند.

شهرام دبیری نیز به دفاع از مصوبه شورا پرداخت و گفت:در حق این خانم، اجحاف شده است و باید نظر فرمانداری را در این مورد بدانیم. باید لایحه جدید در این خصوص بیاید.

برگی اظهار داشت: مدیریت شهری این خانم را آواره خیابان ها کرده و به او ظلم کرده است. این خانم کسی را ندارد و باید دل این خانم را به دست بیاوریم نفرین ایشان همه ما رو می گیرد.

دستور جلسه چهارم: بررسی نامه رئیس هیئت تطبیق مصوبات و فرماندار شهرستان تبریز در خصوص اصلاح اساسنامه سازمان ها و شرکت های تابعه

قرار بر این شد شهردار تبریز یک فرد حقوقی از معاونین انتخاب کنند.

دستور جلسه پنجم: طرح دو فوریتی در رابطه با ساخت زائر سرا در مرز مهران

هوشیار، شهردار کلانشهر تبریز گفت:  امسال پیاده روی اربعین خواهد شد در سال های گذشته برای تمامی استان ها در مرز مهران برای اسکان مکان داده شده است و تمامی استان ها برای ساخت زائر سرا شروع کرده اند.

با رای اکثریت اعضای شورا، مبلغ دو میلیارد تومان کمک هزینه برای ساخت زائر سرا در مرز مهران تصویب شد.

دستور جلسه ششم: بررسی گزارش حسابرسی سالهای ۹۸ و ۹۹ سازمان عمران شهرداری کلانشهر تبریز

مقرر شد بندهایی از گزارش حسابرسی سازمان عمران شهرداری تبریز امروز مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شد مابقی آن در جلسه آتی بررسی شود.

لایحه شهرداری در خصوص اعمال مساعدت به برگزاری تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان مصوب کمیسیون ورزش شورا به مبلغ ۲ میلیارد تومان با قید دو فوریت اعلام وصول شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.