گفتگوی رکابزن ملی‌پوش تبریزی با تبریزبیدار؛

مس سونگون در بخش کوهستان تیمداری کند، قهرمان آسیا می‌شویم

رکابزن ملی‌پوش دوچرخه‌سواری کوهستان معتقد است مس سونگون در این رشته با ورزشکاران بومی تیمداری کند، قهرمان آسیا می‌شود.

علیرضا صفری رکابزن ملی‌پوش تبریزی در رشته کوهستان در گفت‌وگو با تبریزبیدار در خصوص عدم حضور تیمی از آذربایجان‌شرقی در رشته کوهستان، اظهار داشت: متاسفانه بخش‌های دولتی و خصوصی توجهی به رشته کوهستان ندارند و این موضوع در شأن دوچرخه‌سواری آذربایجان نیست.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد تبریز در رشته کورسی تیمداری می‌کند و در سال گذشته نیز نماینده تبریز با ترکیب کاملا بومی توانست با اقتدار قهرمان لیگ برتر جاده ایران شود. این شرایط در رشته کوهستان رخ دهد، قول می‌دهم با اختلاف قهرمان ایران می‌شویم.

رکابزن ملی‌پوش در خصوص ظرفیت بالای مس سونگون برای تیمداری در رشته کوهستان، گفت: مس سونگون پتانسیل بسیار بالایی در تیمداری دارد و امیدوارم مسئولان این باشگاه توجهی به رشته کوهستان داشته باشند. تعدادی از قهرمانان تبریزی دوچرخه‌سواری کوهستان هم اصالتا اهل ورزقان هستند و‌ امیدوارم این باشگاه برای تیمداری در کوهستان اقدام نماید.

صفری افزود: نتایج تور دوچرخه‌سواری سهند (کوهستان) ثابت کرد که اگر مس سونگون تیمداری کند، ما حتی می‌توانیم در آسیا نیز با ترکیب کاملا بومی روی سکو برویم. به هرحال آذربایجان‌شرقی در چندین دهه اخیر قطب دوچرخه‌سواری ایران بوده و‌ حیف است تیمی از استان در رشته کوهستان تیمداری نکند.

وی در پایان صحبت‌هایش اشاره‌ای به مسابقات جهانی ترکیه داشت و خاطرنشان کرد: در مرداد ماه ترکیه میزبان چندین مسابقه در سطح جهانی است و امیدوارم مسئولان فدراسیون توجهی به این موضوع داشته باشند و استنباطم بر این است اگر به این مسابقات اعزام شویم، می‌توانیم نتایج جالب توجهی کسب کنیم.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.