متفکرآزاد در گفتگو با تبریزبیدار تشریح کرد؛

نیروهای استخدامی ساماندهی می شوند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح ساماندهی نیروهای استخدامی در دستگاه های دولتی خبر داد.

روح الله متفکرآزاد  در گفت‌وگو با تبریزبیدار، به طرح ساماندهی استخدام های دولتی در مجلس اشاره کرده و اظهار داشت: کلیات طرح ساماندهی استخدام های دولتی در صحن علنی مجلس رأی آورده و مجلس قاطعانه این کار را شروع کرده است.

وی با اشاره به بررسی جزئیات طرح در کمیسیون اجتماعی گفت: بدنه بزرگی از کشور از این طرح متاثر خواهد بود و دایره گسترده تری از مخاطبین در ارتباط با حوزه دولت و خدمات دولتی را در بر می‌گیرد.

فریب خوردن سازمان های دولتی از برون سپاری خدمات

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در تشریح این طرح گفت: ایده اصلی این طرح ساماندهی استخدام در سازمان های دولتی است. قبلا ایده ای وجود داشت که می گفت دولت باید کوچک شود لذا خدمات دولتی به شرکت ها برون سپاری می شد و شرکت هایی که با دولت قرارداد می‌بستند و برای انجام آن خدمات نیرو جذب می کردند. در حالی که قرار بود دولت کوچک شود اما عملا بزرگ می شد بلکه دولت کمی هم فریب می خورد. یعنی اگر آن نیروها، کادر خود دولت بود حقوق آنها از محل هزینه جاری پرداخت می شد اما وقتی شرکتی شوند، حقوق آنها  از محل طرح داده می شود.

عزم مجلس برای برچیدن تبعیض بین نیروهای شرکتی

وی با بیان اینکه برای جذب نیروهای شرکتی ضابطه خاصی وجود نداشت، گفت: کار شرکتی، موقتی است و دائم نیست و از طرف دیگر کارکنانی که از شرکت به سیستم دولتی می آمدند از حقوق لازم برخوردار نبودند و از تمام ردیف های استخدامی بهره مند نمی شدند و بی عدالتی می شد. مثلا در یک اتاق پنج نفر با یک نوع شغل و با حقوق های متفاوت کار می کردند و به نیروهای شرکتی حس تبعیض دست می داد و این فضا برچیده می شود.

 


متفکرآزاد خاطر نشان کرد: دولت قبلی در رابطه با سازماندهی نیروهای استخدامی با مجلس همراهی نمی کرد و دولت جدید در اصل ایده با ما موافق بود و در حدود و ثغور آن بحث هایی داشت. اکنون مجلس طرح خود را جلو می برد.

نماینده‌ مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تشریح کرد: شغل هایی که دائمی هستند و دستگاه دولتی به آنها نیاز دارد، استخدام آنها باید به صورت پیمانی یا مستقیم و رسمی با فرآیندهای موجود انجام گیرد. همچنین کارکنان شرکتی نیز باید ساماندهی شوند و ممکن است قرارداد آنها نیز مستقیم شود.

وی با تاکید براینکه اراده مجلس در ساماندهی نیروهای استخدامی افزود: دولت باید در آنجا هایی که لازم است کوچک سازی شود ولی عمدتا از طریق افزایش بهره وری نه از طریق فریب خود دولت. دولت نباید خودش را گول بزند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.