امام جمعه تبریز مطرح کرد:

هم بدحجابی گناه است هم تخلف اقتصادی / خبرنگاران روزمزد را دریابید

امام جمعه تبریز گفت: برخلاف دوقطبی سازی دشمن، گناهکار فقط بدحجاب نیست و  درست است که بدحجابی گناه است اما تخلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ناامیدکردن مردم کوچک نیست. 

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به ایام سوگواری ماه محرم گفت: امر به معروف و نهی از منکر با رسالت امام حسین(ع) پیوند خورده است.

وی افزود: یکی از شیرین‌ترین و کارآمدترین شیوه‌های تعامل اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است، برخی‌ معتقدند که این کار دخالت است در حالی که این همکاری و کمک به ترویج خیر در جامعه است.

خطیب جمعه تبریز ضمن تاکید بر تذکر لسانی با زبان نرم گفت: برخلاف دوقطبی سازی دشمن، گناهکار فقط بدحجاب نیست و  درست است که بدحجابی گناه است اما تخلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ناامیدکردن مردم کوچک نیست.

وی ضمن تاکید بر موضوع عدالت گفت: برای رسیدن به تقوا باید به مسئله عدالت توجه جدی کرد و عدالت‌خواهی باید به صورت دائمی موضوع علمی درسی و حوزوی شود.

حجت الاسلام آل هاشم به روز خبرنگار اشاره کرده و افزود: ما خبرنگاران و مجریانی داریم که متاسفانه بعد از ۲۰ سال هنوز روزمزد کار می‌کنند که این موضوع باید رسیدگی شود.

وی به دستاورهای نشست تهران با حضور سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه پرداخته و بیان داشت: تهران و مسکو با همکاری دوجانبه همه خواسته‌های آمریکا را خط بطلان کشیدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: در حال حاضر چهار میلیارد دلار قرارداد با شرکت‌های مختلف روسی برای سرمایه‌گذاری در ایران انجام شده است که قطعا با توافقات جدید این میزان به چهل میلیارد دلار خواهد رسید.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: انجام توافق بانکی مشترک نیز می‌تواند در مسیر دلارزدایی و مباحث ضد تحریمی باشد و باعث می‌شود تا ایران به اهداف تجاری بزرگی دست یابد.

امام جمعه تبریز به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب نیز اشاره کرده و گفت: رهبر انقلاب بسیار مهمی داشتند، ایشان فرمودند نماز جمعه به خاطر خصوصیاتی که دارد یک فریضه صددرصد استثنایی است. نماز جمعه استثنایی‌تر از مراسم حج است.

وی خاطر نشلن کرد: مردم در نماز جمعه به تقوای عملی از روز شنبه تا جمعه دعوت می‌شوند و سلوک پدرانه ائمه جمعه در این روز گسترده می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.