تبریزبیدار بررسی می کند؛

چرا کسی سخنگو نمی شد؟ / پیشنهاد دبیری به زعفرانچیلر و تغییر بازی

گویا اغلب اعضای طیف اکثریت بعد از قبضه کردن ۴ کرسی اصلی هیات رئیسه، برای اینکه بهانه دست طیف اقلیت ندهند، تمایل داشتند یکی از اعضای طیف اقلیت کاندیدای این کرسی شود.

به گزارش تبریزبیدار، در انتخابات امروز هیات رئیسه شورای شهر تبریز اتفاق جالبی افتاد و در روند انتخابات برای مدنی وقفه ایجاد شد.

ماجرا از این قرار است که بعد از برگزاری انتخابات برای کرسی های ریاست، نائب رئیسی، دبیری اول نوبت به کرسی دبیر دوم و سخنگویی رسید و کسی حاضر به کاندیداتوری نشد تا اینکه انتخابات برای کرسی خزانه داری ادامه پیدا کرد.

بعد از تعیین شدن آقایان برگی، باغبان، بجانی و هادی به ترتیب برای کرسی ریاست، نائب رئیسی، دبیر اول و خزانه دار حالا نوبت برای تعییین دبیر دوم و سخنگویی بود.

جلسه ادامه یافت و باز کسی حاضر نشد کاندید شود تا اینکه شهرام دبیری طی مذاکرات درون شورایی در صحن علنی، در تلاش برای مجاب کردن حجت الاسلام زعفرانچیلر برای کاندیداتوری بود ولی او حاضر نشد با دبیری به بیرون صحن برود.

اصرار از دبیری و انکار از زعفرانچیلر باعث شد تا این روحانی شورا دست به ابتکار عجیبی زده و گفت: به شرطی کاندید می شوم که خبرنگاران رای دهند.

برگی رو به خبرنگاران پرسید آیا با سخنگویی زعفرانچیلر موافقید که اصحاب رسانه غالبا با سکوت و یا عبارات توجیهی، به او «نه» گفتند.

تا اینکه دبیری وارد گود شد و با ۱۱ رای سخنگو و دبیر دوم شورای ششم در سال دوم شد.

اما پشت پرده ماجرا چه بود؟ گویا اغلب اعضای طیف اکثریت بعد از قبضه کردن ۴ کرسی اصلی هیات رئیسه، برای اینکه بهانه دست طیف اقلیت ندهند، تمایل داشتند یکی از اعضای طیف اقلیت (شامل آقایان احمدی، اسوتچی، رشیدی، صا

دقی و دهقان نژاد) کاندیدای این کرسی شود تا هم شائبه یک دست شدن هیات رئیسه منتفی شود و هم جلوی فشارهای طیف مقابل و افکار عمومی گرفته شود اما طیف اقلیت بازی را خوانده و نه تنها کسی از بین آنها کاندید نشد بلکه به گزینه چالشی یعنی دبیری رای قاطع دادند تا مبادا برخی از افراد طیف اکثریت با رای ممتنع، بازی را ادامه دهند.

البته در این بین سید کاظم زعفرانچیلر و علیرضا باغبان عضو دیگر از طیف اکثریت به دبیری رای ندادند تا به خیال اینکه طیف اقلیت هم به او رای ندهند و بازی ادامه پیدا کند اما اقلیت ۶ نفره بازی خوانی کرده و همگی به دبیری رای دادند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.