آیت الله خاتمی در جمع عزاداران حسینی تبریز:

مجالس ابی‌عبدالله بهترین فرصت برای جهاد تبیین

امام جمعه تبریز در جمع عزاداران حسینی تبریز گفت: بهترین فرصت برای جهاد تبیین، مجالس ابی‌عبدالله است و سیدالشهدا (ع) مجاهد جهاد تبیین بودند.

به گزارش تبریز بیدار، آیت‌الله علی خاتمی صبح امروز در مراسم عزاداری هیات رزمندگان اسلام در مصلی اعظم امام(ره) تبریز اظهار داشت: عمر دنیا بسیار زیاد می باشد و دو سوم مردم در حوادث کوچک و بزرگی مانند سیل، زلزله، بیماری، تصادفات و … فوت کرده اند و در گذشت زمان همه آنها فراموش شده اند.

وی با بیان اینکه گذر زمان به تمامی اتفاقات حاکم می باشد، اذعان کرد: اگر از شما بپرسند در جنگ جهانی اول و دوم  چه اتفاقاتی رخ داده است و چند نفر فوت کرده، می گویید مگر من معلم تاریخ هستم که این ها را بدانم و  این ها در زندگی به چه درد من می خورد؟

امام جمعه زنجان ادامه داد: هزار و چند سال قبل حادثه عاشورا اتفاق افتاده است، در طرفی ۷۲ نفر و در طرف دیگر چند هزار نفر بود و در نصف روز تمامی اتفاقات رخ داد و دو ساعت بعد از عاشورا همه چیز تمام شده است، اما عشق و محبت امام حسین(ع) همچنان در دل های ما جاری است و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت.

ایام کرونا بر حسینیان ترک زبان سخت گذشت

وی با بیان اینکه ایام کرونا برای عزاداران حسینی مخصوصا ترک ها سخت گذشت، گفت: هزار و چند سال قبل حادثه عاشورا اتفاق افتاده است ولی همه مردم چند روز مانده به محرم برای عزاداری برنامه ریزی می کنند انگار که چند سال پیش عاشورا اتفاق افتاده است، چرا عاشورا مانده است و چرا خواهد ماند؟

آیت الله خاتمی ادامه داد: مکتب امام حسین(ع) یک دانشگاه هست و هر سال چندین هزار دانشجو تربیت می کند.

وی اضافه کرد: وقتی عزیز ترین فرد کسی فوت می کند کم مانده آدم سکته کند ولی بعد از چندین سال برایمان عادی می شود و می گویند خاک سرد است. پس چرا کربلا از یاد نمی رود؟

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه گفت: بعد از ۴۳ سال همچنان انقلاب اسلامی با صلابت ایستاده و آمریکا و نوچه های او هر کاری خواستند انجام دادند و اگر می دانستند با حمله نظامی موفق می شدند به والله یک ساعت معطل نمی گذاشتند.

وی با اعلام اینکه دشمن می خواهد مزاج جامعه را عوض کند، اظهار داشت: امروز زمان جهاد تبیین می باشد و جهاد تبیین را در کوفه حضرت زینب(س) شروع کرد و در خطبه ای امام سجاد(ع) بر ملا شد.

آیت الله خاتمی در پایان گفت: بهترین فرصت برای جهاد تبیین، مجالس ابی‌عبدالله است و سیدالشهدا (ع) مجاهد جهاد تبیین بوده‌اند که با سخنرانی و نامه نوشتن تجلی‌گر این جهاد بود، از فرصت محرم برای جهاد تبیین باید استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.