امام جمعه موقت تبریز مطرح کرد؛

امر به معروف و نهی از منکر پایه و اساس حکومت اسلامی

امام جمعه موقت تبریز در جمع عزاداران حسینی گفت: امر به معروف و نهی از منکر پایه و اساس حکومت اسلامی می باشد.

به گزارش تبریز بیدار، حجت الاسلام و المسلمین مهدی عالی صبح امروز در مراسم عزاداری هیئت رزمندگان اسلام در مصلای حضرت امام خمینی(ره) تبریز اظهار داشت: ایام محرم و صفر بهترین فرصت برای اتصال قلبی بین اهل بیت (ع) علی الخصوص سید الشهدا می باشد.

وی با بیان اینکه در زیارات اهل بیت(ع) خط فکر، سلوک و منش ایشان مطرح شده است، خاطر نشان کرد: در زیارت عاشورا تبری و تولی، محبت به اهل بیت(ع) و ولایت و از طرفی لعن و نفرین دشمنان تبیین شده است.

امام جمعه موقت تبریز افزود: در زیارات اهل بیت(ع)، انسان امام خود را زیارت کرده و حس حضور در مقابل امام می کند و در آیاتی نوشته شده که ای امام تو سلام مرا می شنوی و حقایق دین مطرح شده است.

احیای فرهنگ ابی اعبدالله با زیارت عاشورا

وی با اعلام اینکه از جمله دستاوردهای زیارت عاشورا تقویت روحیه جهاد، ایثار و شهادت طلبی می باشد، گفت: زیارت عاشورا در واقع احیای مکتب و فرهنگ ابی اعبدالله بوده و ائمه به این زیارت تاکید بسیار کرده و هر روز این زیارت را می خواندند.

حجت الاسلام عالی در ادامه گفت: در زیارت عاشورا علاوه بر اظهار محبت به اهل بیت(ع)، تبلی و تبری و چندین دعا وجود دارد که در آن گفته می شود که حیات و ممات پیامبر(ص) و آل پیامبر(ص) را از خداوند می خواهیم.

وی با بیان اینکه در زیارت عاشورا بالاترین نوع حیات و بهترین نوع ممات را می خواهیم، اظهار داشت: خداوند برای انسان دو نوع حیات ترسیم کرده که مهمترین ارمغان انبیا برای انسان حیات معنوی بوده و چیزی که انسان را احیا می کند، حیاتی هست که انبیا برای انسان ها آورده اند.

امام جمعه موقت تبریز افزود: اهل بیت(ع) در راه خشنودی خداوند جان هایشان را بذل کرده اند و این یکی از ویژگی های ایشان می باشد.

نماز سیمای دین و زکات جنبه اقتصادی مومن

وی افزود: نماز چهره معنوی و فرهنگی دین بوده و سیمای دین همان نماز می باشد و زکات جنبه اقتصادی مومن می باشد و هر جایی در قرآن نام نماز آمده به زکات هم اشاره شده است.

وی در پایان افزود: در دین اسلام امر به معروف و نهی از منکر سفارش بسیاری شده است و امام حسین(ع) همیشه این فریضه واجب را ادا کرده و این فریضه مهم پایه و اساس حکومت اسلامی می باشد.

انتهای پیام/

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.