رئیس دانشگاه تبریز در جمع خبرنگاران:

جذب دانشجویان خارجی برای تقویت دیپلماسی علمی

رئیس دانشگاه تبریز گفت:یکی از اتفاقاتی که در ارتقای شاخص بین المللی دانشگاه ها موثر می باشد جذب دانشجویان خارجی و تقویت رایزنی های علمی و فرهنگی در کشور های خارجی بوده که می تواند به دیپلماسی دانشگاه کمک کند.

به گزارش تبریزبیدار ، صفر نصرالله زاده امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسالت دانشگاه ها در گرو تحولات دانشگاه ها اتفاق افتاده است و نسل دوم و سوم و چهارم دانشگاه ها شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های دانشگاه، اشتغال و شرکت های دانش بنیان می باشد، خاطر نشان کرد: در بین دانشگاه های ایران ۱۴ دانشگاه برتر وجود دارد که دانشگاه تبریز هم جزو این دانشگاه ها بوده و جزو ۵ دانشگاه بزرگ ایران می باشد و جایگاه شایسته ای دارد.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: امیدوارم در دوره چهار ساله بتوانیم دانشگاه تبریز را  به دانشگاه های نسل سوم و چهارم ارتقا بدهیم.

جذب دانشجویان خارجی برای تقویت دیپلماسی علمی

وی گفت: یکی از اتفاقاتی که در ارتقای شاخص بین المللی دانشگاه ها موثر می باشد جذب دانشجویان خارجی و تقویت رایزنی های علمی و فرهنگی در کشور های خارجی بوده که می تواند به دیپلماسی دانشگاه کمک کند.

نصرالله زاده در ادامه اذعان کرد: تعداد دانشجویان خارجی حالت ثبات ندارد و حدود هزار و صد نفر دانشجوی خارجی‌ در دانشگاه وجود دارد و سالانه دو بار  دانشجویان خارجی جذب می شوند و بیشتر دانشجویان خارجی شامل کشور عراق بوده و از کشور‌های آفریقایی هم دانشجو پذیرش کرده ایم.

تلاش برای ارزیابی دانشگاه های غیرانتفاعی در کنار دانشگاه های دولتی

وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز بعنوان مادر استان مسئول ارزیابی دیگر دانشگاه های استان می باشد، خاطر نشان کرد: در دولت جدید سعی بر این داریم اقدامات شفاف انجام دهیم و دانشگاه های غیر انتفاعی هم شامل این ارزیابی ها می باشد.

رئیس دانشگاه تبریز اضافه کرد: بودجه دانشگاه تبریز دولتی بوده و تلاش داریم این بودجه را مستقل کنیم و بر اساس شاخص ها بودجه اختصاص پیدا می کند و رعایت عدالت در بودجه های دانشگاهی رعایت شده است.

بیشتر دانشجویان مهاجر از رشته های فنی است / ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مرکز رشد از سفر رئیس جمهور

وی با بیان اینکه مهاجرت در بین نخبگان طبیعی می باشد، اظهار داشت: آمار دقیقی از مهاجرت دانشجویان در دست نمی باشد و بیشتر مهاجرت دانشجویان مربوط به رشته های فنی می باشد و تلاش داریم امکاناتی را فراهم کنیم تا مهاجرت انجام نگیرد.

رئیس دانشگاه تبریز اشاره به وجود مرکز رشد در پنج دانشکده دانشگاه تبریز، افزود: تلاش می کنیم در پایان چهار سال بتوانیم تعداد شرکت های دانش بنیان استان  را ۴ و ۵ برابر افزایش بدهیم.

وی در پایان گفت: سفر رئیس جمهور به استان برای دانشگاه تبریز پر برکت بود و ۵۰ هزار میلیارد ریال برای مرکز رشد دانشگاه تبریز اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.