امام جمعه تبریز تاکید کرد:

لزوم رعایت مسایل زیست محیطی در نذورات محرم

امام جمعه تبریز گفت:مسایل زیست محیطی در نذورات محرم رعایت شود.

به گزارش تبریزبیدار، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به ماه محرم گفت: یکی از سنت‌های پسندیده این ایام اطعام نیازمندها است.

وی با تاکید بر رعایت مسایل زیست محیطی در نذورات محرم، افزود: گاهی برخی‌ها برای نذر و احسان از وسایل پلاستیکی و غیره استفاده می‌کنند که بعد از استفاده نیز این پلاستیک‌ها در شهر و‌ خیابان رها می‌شود که چهره نامناسب به محیط زیست می‌دهد.

خطیب جمعه تبریز به وقوع سیل در برخی مناطق کشور اشاره کرده و عرض تسلیت به خانواده های داغدیدگان گفت: از تمام دست‌اندرکاران امدادی کشور که شبانه روزی تلاش کردند تشکر می کنم.

در سیاست‌های مدیریت بحران کشور بازنگری شود

وی تاکید کرد: اصلی‌ترین اقدام در حوادث غیرمترقبه لزوم بازنگری در سیاست‌ها و ساختار مدیریت بحران کشور است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: مبارزه در امر ریزگردها و مدیریت صحیح منابع آب همچنین مقابله با فرسایش خاک از دیگر مسائل مهم است که امیدواریم مسوولان توجه جدی داشته باشند.

پشتاب با محرومیت دست و پنجه نرم می کند

وی به سفر خود خود به روستای پشتاب در شهرستان هوراند اشاره کرد و گفت: به قدری محرومیت زیاد است که از هر لحاظ با فقر دسته و پنجه نرم می‌کنند. تمام ادارات دست به دست هم خواهند داد تا آن روستا را آباد کنند.

خطیب جمعه تبریز خاطر نشان کرد: آقای فتاح رئیس بنیاد مستضعفان هم قول مساعدت برای رسیدگی به این وضع داده است.

افتخارآفرینان تبریزی در کنکور

حجت الاسلام آل هاشم به موفقیت سه دانش آموز تبریزی در کسب رتبه های برتر کنکور اشاره کرده و افزود: اینها افتخار برای ما هستند. بنده با پدر هر سه نفر صحبت کردم و تبریک گفتم.

خبرنگاران امیدآفرینی کنند

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت روز خبرنگار در هفدهم مرداد ماه گفت: خبرنگاران رابط بین مردم و مسئولان هستند.

وی تاکید کرد: اصحاب رسانه باید با اعتماد سازی، در ایجاد اعتماد و امید در جامعه نقش‌آفرین باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.