رگبار باران آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی، رگبار باران نواحی شرقی و شمالی استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از ایرنا، محمد امیدفر، با بیان اینکه این وضعیت از عصر امروز تا عصر دوشنبه در استان حاکم می شود، افزود: نقشه های هواشناسی نشان می دهد در این مدت وزش باد تا گاهی شدید یا غرش آذرخش به ویژه بعد از ظهر یکشنبه با شدت بیشتری در استان روی خواهد داد.

وی اظهار داشت: در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها، اصابت صاعقه و در نواحی مستعد بارش تگرگ وجود دارد.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در نیمه جنوبی استان خیزش و یا نفوذ گرد و خاک پیش بینی می شود، گفت: این وضعیت موجب کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال خسارت به تاسیسات حساس به گرد و خاک می شود.

امیدفر، ادامه داد: به دنبال وزش باد تا نسبتا شدید احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه های سبک دور از انتظار نیست.

وی خواستار عدم اتراق در اطراف رودخانه ها، مسیل ها و صعود به نواحی مرتفع، محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان فرسوده، عدم روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع و در نیمه جنوبی استان عدم حضور کودکان، سالمندان و بیماران قلبی در فضای باز شد.

امیدفر، با اشاره به اینکه دمای هوای استان طی این مدت به صورت نسبی کاهش می یابد، یادآوری کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ورزقان با دمای ۱۲ درجه بالای صفر خنک‌ترین و میانه و جلفا با دمای ۳۹ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌ است.

وی یادآوری کرد: در این مدت دمای هوای تبریز در گرمترین زمان به ۳۷ و در خنک ترین زمان به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.