تبریزبیدار گزارش می دهد:

ارادت نسل مهدوی به حسین مهربان / صاحب عزا سرت سلامت

کاروان سرود «ای مهربان حسین»  در ایام عزای اباعبدالله الحسین(ع) با حضور در محافل حسینی به اجرای برنامه پرداخت.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ کاروان سرود «ای مهربان حسین»  در ایام عزای اباعبدالله الحسین(ع) با حضور در محافل حسینی به اجرای برنامه پرداخت.

این اقدام فرهنگی کاری از کانون جوانان تبریز و در تداوم کاروان های سرود سلام فرمانده ترکی و سرود غدیر بود که از اول تا ۱۲ محرم برنامه خود را اجرا کردند.

محمد رهداری سرپرست این گروه در این باره به تبریزبیدار می گوید: گروهی از کودکان و نوجوانان تبریزی با دو اثر محرمی به نام های «ای مهربان حسین» و «غملی اورک لر» از اول تا ۱۲ محرم  بصورت کارناوالی در محلات مختلف با همکاری شهرداری تبریز به نغمه خوانی پرداختند و ۴ اجرا در هر روز داشتیم.

 

 

وی ادامه می دهد: این کاروان به دلیل جمع شدن همان نفرات گروه سرود «سلام فرمانده» به نام «نسل مهدوی_ای مهربان حسین» نام گذاری شد و مراسم چهارپایه خوانی نیز با حضور اعضای گروه سرود با مداحی آقای صمد هوشیار اجرا می شد.

زهرا امیر سلمانی ۱۳ ساله یکی از اعضای این گروه سرود می باشد که به تبریزبیدار می گوید: آشنایی من با این گروه با سرود سلام فرمانده ترکی بود و با سرود غدیر ادامه فعالیت دادم و هم اکنون عضو کاروان محرمی این گروه هستم.

 

 

وی ابراز ارادت خود به حضرت سیدالشهدا(ع) را اینگونه بیان می کند: ما سوگوار شهید تشنه لب هستیم و این سرود را با اندوه و غم فراوان برای عرض ارادت خدمت آن امام شهید و خشنودی امام زمان(عج) اجرا می کنیم.

 

 

سینا یکی از تک خوان های این گروه است که با او همکلام شده ایم. او به تبریزبیدار می گوید: با سرود «ای مهربان حسین» خواستیم عرض ارادتی به ساحت مقدس امام حسین(ع) و موجب خوشنودی صاحب عزا حضرت بقیه الله اعظم(عج) شویم.

 

گفتگو از محمدامین کریم زاده

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.