تبریزبیدار گزارش می دهد؛

هیات جهادی در مناطق دور افتاده

محرمی که این روزها دستجات و خیمه های روضه اش در هر کوچه و خیابانی دیده می شد اما در این میان بعضی هیئات ساده دل آدم را بیشتر جلا می دهد.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/  پیراهن مشکی، دسته و هیئت و زنجیر، روضه و نوحه و اشک. بساطی که هر سال پا برجاست، نه کهنه می شود و نه قدیمی. بساطی که دکتر، وکیل و وزیر را تبدیل می کند به جاروکش و کفش جفت کن و استکان شور روضه ها.

کار هر کسی نیست که پولدار و فقیر را همرنگ کند، متحد کند، جمع کند، همدل کند که همه بی ریا صدا بزنند «یاحسین» این ها همه از برکت صاحب محرم است.

محرمی که این روزها دستجات و خیمه های روضه اش در هر کوچه و خیابانی دیده می شد اما در این میان بعضی هیئات ساده دل آدم را بیشتر جلا می دهد.

یکی از این خیمه های حال خوب کن، مراسم عزاداری در مناطق دورافتاده ییلاقات اهر است که به همت مداحان جها.دی توسط سازمان های بسیج مداحان و عشایر استان برپا شده است.

 

 

 

خیمه ای که بانیان آن هر آن چه را در توان داشتند، رو کرده اند. خیمه ای که از چند پرچم کهنه تشکیل شده و سقفش هم یک چادر است؛ اما حضرت می داند و می بیند که پشت این دل های بی ریا و خیمه ساده قلب های بزرگ و عشقی طوفانی است.

 

 

 

 

 

امیرحسین کبیرخو مسئول سازمان بسیج مداحان استان در این باره به تبریزبیدار می گوید: مراسم عزاداری در مناطق دورافتاده ییلاقات اهر در ایام محرم با اعزام مداحان جهادی آقایان فتوحی و اشرفی صورت گرفت.

 

 

 

 

وی، هدف از اجرای این برنامه را اقامه عزای سید و سالار شهیدان(ع) در مناطق محروم و دورافتاده عنوان کرده و می افزاید: این خیمه عزا هر روز بمدت یکساعت با حضور اهالی برپا می شد.

این مداح اهل بیت(ع) خاطر نشان می کند: اهالی استقبال پرشوری از مراسمات حسینی داشتند و بازخورد مثبتی داشتیم.

 

گزارش از صابر عیسی پور / عکس ها از مسعود واعظ

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.