بیش از ۴۰ درصد سرقت ها، مربوط به سرقت خودرو می باشد

فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: یکی از جرایمی که احساس نا امنی در جامعه را افزایش می دهند سرقت است، در گذشته بیش از ۴۰ درصد سرقت ها در رابطه با سرقت خودرو بوده است .

به گزارش تبریز بیدار ،سردار حسین عبدی، صبح روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در عصر ارتباطات، نقش خبرنگاران موثر و حیاتی می باشد .

وی اذعان کرد: خبرنگاران،امانت دار، یار و یاور نیروی انتظامی بودند و از جایگاه بالایی برخوردار هستند .

فرماندهی نیروی انتظامی با اعلام اینکه احساس امنیت برای جامعه لازم و ضروری می باشد خاطر نشان کرد:  تمرکز پلیس بر حوزه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی است ، وقتی به نیازمندی مردم پاسخ داده می شود اعتماد به پلیس اهمیت قابل توجهی دارد .

وی افزود: نظم، امنیت و آرامش جامعه به راحتی قابل تحقق نخواهد بود مگر اینکه خبرنگاران یاری گر ما در تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باشند.

عبدی گفت: عموم مردم می داند کار پلیس بسیار سخت می باشد و با افرادی سر و کار داریم که اختیار خودشان را ندارند .

وی با بیان اینکه سامانه ۱۹۷، ناظر بر اقدامات ۱۱۰ و نظارت همگانی است، خاطر نشان کرد: این سامانه در ۴ حوزه انتقاد، شکایت ۱۷/۷ درصد کاهش یافته و پیشنهادات و تقدیر ۱/۲ درصد افزایش یافته است.

فرماندهی نیروی انتظامی افزود: اولویت های ما کلاهبرداری رایانه ای، نشر اکاذیب در فضای مجازی، برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب، سرقت و کلاهبرداری با یارانه می باشد .

وی با بیاین اینکه در سال ۹۷، چهل و چهار درصد سرقت ها در حوزه خودرو بود، خاطرنشان کرد:  سرقت خودرو ۲۴ درصد شده که کاهش یافته است که با آگاهی مردم ۲۴ درصد مربوط به وسایل داخل خودرو و ۱۰ درصد مربوط به خودرو است و مالکان خودرو باید دقت لازم را داشته باشند و در پارکینگ خودرو خود را  پارک کنند .

عبدی  گفت: در طی این سرقت مسلحانه بانک و طلافروشی نداشتیم.

وی  در ادامه افزود: کلانتری و پاسگاه های ۸ شهرستان متصل به سامانه الکترونیکی مرجع قضایی شده اند.

فرماندهی نیروی انتظامی در مورد عملکرد فرماندهی نیروی انتظامی گفت: در حوزه مواد مخدر تا به امروز ۸۸۶ کیلو انواع مواد مخدر کشف شده  و تعداد ۲۳۴۷ نفر در رابطه با جرایم مختلف دستگیر شده اند و ۲۳۰۸ نفر معتاد ولگرد متجاهر به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شده اند‌

وی  با اعلام اینکه همه زائران باید برای سفر اربعین گذرنامه داشته باشند و پلیس در تمامی مرزها مستقر خواهند شد اظهار داشت: اگر  گذر نامه زائران یک ماه اعتبار داشته باشند می توانند استفاده کنند و اگر گذرنامه کسی مفقود شد می توانند در کربلا و نجف به کنسولگری ها مراجعه کنند .

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.