در گفتگو با تبریزبیدار تشریح شد؛

ماجرای تخریب خانه در اسدگولی چه بود؟

بابایی اقدم عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز به تشریح جزئیات تخریب خانه ای در منطقه اسد گولی تبریز پرداخت.

فریدون بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص ماجرای تخریب خانه ای در منطقه اسد گولی اظهار داشت: وقتی در جلسه شورا بودم، یکی از اهالی به من زنگ‌زد ولی من نتوانستم جواب بدهم، عصر وقتی خودم با آن ها تماس گرفتم، گفتند «شما چه دشمنی با ما دارید که دستور تخریب این خانه را داده اید؟» بعدا خودم از نزدیک‌به آن منطقه رفتم و دیدم یکی از خانه ها را به اسم بنده تخریب کرده اند و به اهالی هم گفته اند که بابایی ما را فرستاده که اینجا را تخریب کنیم.

وی افزود: قبلا به آنها اخطار داده شده و دو بار هم باهم گفتگو کرده اند ولی توافقی برای تخریب خانه صورت نگرفته و ماموران بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ آنجا را تخریب کرده اند.

عضو شورای شهر تبریز گفت: با آقای شهردار تماس گرفتم و ایشان هم در جریان نبود. چندین بار هم با شهرداری منطقه ۱۰ تماس گرفتم که متاسفانه جواب نداد. از معاون منطقه هم پیگیر شدم و ایشان گفتند بله ما اینجا را تخریب کرده ایم ولی غیرقانونی نبوده و حکم تخریب را داشتیم ولی راجع به توافق کردن آن چیزی نمی دانیم.

وی خاطرنشان کرد: از مدیر املاک آن منطقه هم جویا شدم و آن ها هم گفتند که توافقی صورت نگرفته بود‌. آخر سر این قضیه محرز شد که توافقی صورت نگرفته بود و من واقعا این کار را کار درستی نمی دانم چرا که حساسیت تک تک همکاران بنده در شورای شهر نسبت به مسائل حاشیه نشینی و پیگیری هایی که باید در ساماندهی ها انجام شود، اگرچه زیاد نباشد ولی کم هم نیست.

بابایی اقدم تصریح کرد: بنده اخیرا از آقای شهردار خواسته بودم که پروژه منطقه اسدگولی را دوباره احیا کنند‌؛ اما اینکه تخریب یک‌خانه بدون رضایت صاحبش را به پای درخواست من برای فعال کردن پروژه اسدگولی بنویسند، کار درستی نیست. بنده نه از لحاظ شرعی، نه از لحاظ قانونی و نه از لحاظ انسانی، این کار را درست نمی دانم.

وی تاکید کرد: همه بحث های ما هم با این نیت بوده که بتوانیم به مردم آنجا کمک کنیم وگرنه اگر قرار است برای اجرای پروژه، خانه کسی بدون رضایت صاحبش تخریب شود، بهتر است اصلا پروژه همینطور دست نخورده بماند‌. نهایتش این است که هروقت زلزله آمد، خانه تخریب می شود و فرد بی خانمان می شود ولی حداقل امروز در گرما و سرما بیرون نمی ماند.
عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: دیروز با آقای شهردار صحبت کردم و قرار شد ایشان با املاکی های منطقه صبحت کنند که رضایت صاحبان خانه را جلب کنند که حداقل از این به بعد شاهد اینچنین اتفاق های بی تدبیر نباشیم.

وی بیان کرد: فعلا دیروز و فردا با ۶ نفر از اهالی آنجا که صاحب خانه هستند قرار گذاشته شده که به آنها اخطار داده شود که خانه هایشان تملک شود.

بابایی همچنین در پایان سخنان خود گفت: ان‌شاءالله این کار خوب که از زمان آقای شهین باهر شروع شده و به نفع مردم و خیر و مصلحت شهر است، به طرز صحیحی ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.