مدیرکل نوسازی، تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی؛

تبدیل امور سنتی به صنعتی/ ۳۰۹ مدرسه کانکسی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد

مدیرکل نوسازی، تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی گفت: باید امور سنتی را به صنعتی‌ تبدیل کرده و از صنایع حمایت کرده باشیم اگه به این سمت و سو حرکت کنیم می توانیم از صنایع بومی استان استفاده کنیم و مشکل اشتغال و بیکاری جوانان را بر طرف کنیم .

به گزارش تبریز بیدار ، فرهاد فرهودی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: نوسازی ساختمان‌های آموزشی مدارس، توسعه‌ی فضاهای آموزشی و نوسازی فضاهای آموزشی جزو وظایف اداره  نوسازی و تجهیز مدارس می باشد.

وی اذعان کرد: ساختمان‌هایی را می‌توانیم  مقاوم سازی کنیم که  ۶۰ درصد هزینه های مقاوم سازی آنها تامین شود  در صورت بیشتر بودن، آنها را تخریب می کنیم .

مدیر کل نوسازی استان با اعلام اینکه ۴۱۹ مدرسه کانکسی و پیش ساخته در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، خاطرنشان کرد:  مدارس پیش ساخته متفاوت‌تر بوده و تجهیزات آنها فرق  می کند و هدف اصلی دولت مدارس کانکسی می باشد .

وی افزود: در استان آذربایجان شرقی ۳۰۹ مدرسه کانکسی وجود دارد و در روستاهای کم جمعیت با بحران فضای آموزشی مواجه هستیم به همین دلیل شرایط کانکسی بهتری ایجاد شده ولی این مدارس موقت بوده و باید به ساختمان های دائمی تبدیل شوند.

فرهودی گفت: شهرستان چاراویماق با دارا بودن ۶۷ مدرسه کانکسی در صدر مدارس کانکسی می باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.