گزارش تبریزبیدار از نشست بررسی پارک حاشیه ای تبریز؛

دیواری کوتاهتر از مردم و کارگر نیست / قراردادی بدون تاییدیه فنی

نشست بررسی مشکلات پارک حاشیه ای تبریز با حضور ۴ عضو شورای شهر و کارگران شرکت پیمانکار به همت مجمع مطالبه گران استان برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، در این نشست ابتدا نمایندگان کارگران شرکت پارک حاشیه ای به بیان مشکلات خود پرداختند.

عدم رعایت قانون کار در قرارداد، داشتن حقوق معوقه، عدم رفتار مناسب با کارگران از جمله مواردی بود که کارگران مطرح کردند.

در ادامه حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچیلر عضو شورای شهر تبریز گفت: چرا قراردادی بدون تاییدیه فنی و بدون تفویض اختیار بسته شده و این قرارداد برخی ملاحظات فنی و حقوقی را هم ندارد.

 

 

وی افزود: قبل از اینکه یقه آذرپارک را بگیریم یقه خودمان را بگیریم که این بستر را فراهم کردیم.

زعفرانچیلر با بیان اینکه فاز نظارت این قرارداد مغفول مانده، گفت: کد های سورس نرم افزار از ابتدا در دست شهرداری نبوده و حتی الان هم بخواهیم می توانند با حذف چند کد به ما ارایه دهند و چیزی هم از تراکنش ها متوجه نشویم.

وی خاطر نشان کرد: طبق قرارداد، کدهای سورس بعد از پایان قرارداد در اختیار شهرداری قرار می گیرد که به درد نمی خورد. این اقدام مهندسی شده به نظر می رسد و حتی ممکن است عمدی نباشد.

.

 

عضو شورای شهر تبریز بیان داشت: پیشنهاد می کنم دادستان و مرجع قضایی به قرارداد ورود کند.

ریشه فساد در ستادهای انتخاباتی

احد صادقی عضو دیگر شورای شهر تبریز نیز اظهار داشت: شاید بپرسیم فساد در شهرداری از کجا شروع می‌شود؟ فساد از ستادهای انتخاباتی من و همکارانم شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه پیمانکاران و سرمایه گذاران سالم زیادی در شهر هستند، افزود:  برخی به اسم پیمانکار و سرمایه‌گذار در ستادهای انتخاباتی دورهمی تشکیل می دهند و دنبال منافع هستند.

صادقی گفت: قرارداد پارک حاشیه ای در شورای پنجم بسته شده و باید بررسی کنیم این قرارداد بر اساس کدام روابط ناسالم بسته شده و باید پای مراجع نظارتی و قضایی به قضیه باز شود.

 

 

وی اضافه کرد: اگر به جزییات قرارداد برسیم خیلی تخلفات باز می شود. شهرداری و سرمایه گذار دنبال سود خود هستند و این وسط دیواری کوتاهتر از مردم و کارگر نیست.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: شهرداری باید تعیین تکلیف کند تا در قرارداد پارک حاشیه ای حق و حقوق شهروندان و کارگران تامین شود.

در ادامه روح الله رشیدی دیگر عضو شورای شهر تبریز طی سخنانی گفت: ما به موضوع قرارداد پارک حاشیه ای مبنایی نگاه می کنیم. شهرداری و پیمانکار می گویند ضرر می کنیم، از طرف دیگر کارگر و شهروند هم ضرر می کنند و اینجا با مربع ضرر مواجهیم.

دانش بنیان زیر نور آفتاب! / شهر قربانی معامله شهرداری 

وی با بیان اینکه پیمانکار در پاسخ به ما فرافکنی می کند، افزود: از طرفی به ما نامه زده اند که حقوق کارگران طبق مصوبه شورای عالی کار افزایش ۵۷ درصدی داشته و از طرفی هم به کارگر طبق قانون کار حقوق نمی دهند.

 

 

وی تصریح کرد: بخاطر قرارداد پارک حاشیه ای از طرف خودم از شهروندان عذرخواهی می کنم. ما خودمان هم قربانی معامله شهرداری با شهروندان شده ایم.

رشیدی اظهار داشت: بارها شده از طرف پارک حاشیه ای با پلاک خودروی دیگری به من پیامک آمده که پارک شما شروع شد! معلوم نیست شماره موبایل مرا برای پلاک کدام بنده خدایی ثبت کرده اند!

وی با تاکید بر اینکه برخی رفتارها اصلا زیبنده شهر نیست و شهرهای دیگر به ما می خندند، گفت: شرکت پارک حاشیه ای ادعای دانش بنیان کرده، کجای این دانش بنیان است که شخص از صبح تا عصر زیر آفتاب با مردم یکی به دو می کنند.

عضو شورای شهر تبریز خاطر نشان کرد: تا حدی تحمل می کنیم و روزی خواهیم گفت پشت اینها به چه کسانی گرم است.

خارج شدن پول های میلیاردی از جیب مردم

در ادامه روح الله دهقان نژاد عضو دیگر شورای شهر تبریز نیز بیان داشت: چندین مورد تخلف در شرکت پارک حاشیه ای محرز است و شهرداری باید بروید چرا چنین قراردادی بسته است.

وی گفت: میلیاردها تومان از جیب مردم برداشته شده که نه به شهرداری رفته و نه به جیب مردم! قرار بود از محل درآمد پارک حاشیه ای در شهر پارکینگ ایجاد شود و تا به امروز پارکینگی احداث نشده است.

 

 

دهقان نژاد با تاکید بر اینکه حق مردم در پارک حاشیه ای ضایع شده، گفت: نمی توانیم رصد کنیم که پول هایی که از مردم گرفته شده به کجا رفته است.

این عضو شورای شهر تبریز اضافه کرد: حتی اگر حق پیمانکار هم تضعیف شود باید از او دفاع کنیم اما پیمانکار نباید دنبال سود بیشتر از راه های دیگر باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.