گزارش تبریزبیدار از آنچه در جلسه شورای شهر گذشت؛

جلبک های طعم دهنده به آب تبریز / از اصلاح بودجه تا هبه / کارت منزلت برای جانبازان و سالمندان

جلسه امروز شورای شهر تبریز در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست حجت الاسلام رسول برگی، با حضور همه اعضا در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

دستور جلسه اول
دستور اول جلسه امروز شورا در رابطه با سخنرانی بابک ابراهیمی، نماینده مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی بود.

جلبک عامل طعم و بوی آب تبریز

ابراهیمی در ابتدا بیان کرد: آب کلانشهر تبریز از سه منبع تامین شده و ۵۰ درصد آب شرب تبریز از زرینه رود تامین می شود. از تیر ماه می‌دانستیم که به دلیل رشد جلبک، ممکن است آب بو دهد و به همین دلیل بازرسی‌هایی از سدهای تامین کننده آب تبریز بازدید شد.

وی افزود: پیشنهاداتی برای کمیته بحران داده شد که این مشکل را هر سال خواهیم داشت و زمانی که دما بالای ۳۱ درجه می شود رشد جلبک ها افزایش پیدا کرده و باعث طعم و بوی بد می شود. عمر تسویه خانه های کشور بالای ۲۵ سال است. شرق تبریز، ائل گلی، ولیعصر، خاوران، مرزداران، از کیفیت آب خوبی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: تا زمان کاهش دما و بارندگی، این مشکل وجود خواهد داشت. آب هیچ گونه آلودگی میکروبی ندارد ولی از نظر فیزیکی (بو و طعم) برای افراد نگران کننده می باشد. قرار بر این شد در بلند مدت حذف جلبک، میان مدت اوزون زنی و کوتاه مدت هوادهی انجام شود.

ابراهیمی همچنین تاکید کرد: امسال در مناطق آناخاتون تبریز قطعی آب اتفاق نیفتاد.

دستور جلسه دوم
دستور دوم جلسه امروز شورا به بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص مساعدت برای تامین بخشی از هزینه های درمانی یکی از پرسنل رسمی شهرداری تبریز پرداخت.

لازم به ذکر است این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

 

دستور جلسه سوم
دستور سوم جلسه امروز شورا به بررسی لایحه شهرداری تبریز در خصوص مساعدت در پرداخت اقساط باقیمانده پلاک ثبتی پرداخت.

لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

 

دستور جلسه چهارم
دستور چهارم جلسه امروز شورا در رابطه با بررسی نامه حجت الاسلام زعفرانچیلر در خصوص ادغام کمیسیون های سرمایه گذاری و فناوری اطلاعات و شهر هوشمند بود.

سید کاظم زعفرانچیلر، عضو شورا خاطرنشان کرد: اعضایی که در کمسیون فناوری و اطلاعات هستند می توانند در کمسیون سرمایه‌گذاری هم باشند چون جلسات کارشناسی زیاد است و این صرفا یک پیشنهاد بود.

علی باغبان، عضو دیگر شورا تصریح کرد: این موضوع تبدیل به طرح شود و بعد در این مورد تصمیم گیری کنیم. معایب و محاسن این لایحه باید بررسی شود.

روح اله دهقان نژاد، عضو شورا نیز افزود: به نظر من در کمسیون ها بررسی شود تا به نتیجه مطلوب تری برسیم.

قرار بر این شد این نامه در کمسیون ها بررسی شود و بعد در صحن علنی تصمیم گیری شود.

 

دستور جلسه پنجم
دستور پنجم جلسه امروز شورا به بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص لایحه شهرداری تبریز با موضوع اصلاح بودجه ای برنامه و بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری منطقه ۸ جهت تامین اعتبار برخی از پروژه های ضروری پرداخت.

لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

همچنین در اثنای جلسه شورا، در راستای تکریم پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر، با رای اکثریت اعضای شورا ۵۰ میلیون تومان به استاد اسفندیار قره باغی جهت تامین بخشی از هزینه های درمانی مورد نیاز تصویب شد.

همچنین در جلسه امروز شورا، قرار شد در راستای حمایت از خانواده کارکنان شهرداری تبریز که از سال ۱۴۰۱ به بعد به دلیل سانحه جان خود را از دست داده اند، یکی از فرزندان آنها که فاقد شغل ثابت و دارای صلاحیت و شرایط اشتغال هستند، به جای پدر بر سر کار بیایند.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

 

دستور جلسه ششم
دستور ششم جلسه امروز شورا در رابطه با گزارش غلامرضا احمدی عضو شورای شهر در خصوص عملکرد کمیته تنقیح و پیگیری مصوبات شورا بود.

احمدی در ابتدا بیان کرد: در یک سال اخیر در کمیته تنقیح و پیگیری مصوبات شورا ۱۹۰ مصوبه بود که از مجموع این مصوبات ۱۰۶ مصوبه نیاز به پیگیری داشت. موضوعات مصوبات نیز برنامه و بودجه، مالی و اداری، شفافیت و نظارت، سرمایه گذاری ، گردشگری ، خدمات شهری، محیط زیست ، فرهنگی و اجتماعی ، فنی و عمرانی ، فناوری، ورزش، هبه، اراضی و املاک و مناقصات بوده است.

وی افزود: بعضی از موضوعات مصوبات نیاز به پیگیری داشتند و اطلاعات تنقیحی نیز در ۶ زمینه ضمیمه می شود. اطلاعات دقیق در خصوص تنقیح مصوبات نیازمند استخراج همه مصوبات ۵ دوره قبلی شورای اسلامی شهر است.

وی تاکید کرد: مصوبات دوره ششم و پنجم آماده شده است و همچنین به صورت کتابچه آماده چاپ است. مصوبات ابلاغ شده به شهرداری جهت اقدام ۹۷ مصوبه بوده است که ۴۵ مصوبه اقدام شده، ۳۲ مصوبه در حال اقدام و ۲۵ مصوبه بی پاسخ مانده است.

 

دستور جلسه هفتم
دستور هفتم جلسه امروز شورا به بررسی افزایش تعداد اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز پرداخت.

لارم به ذکر است که غفوری و صادقی به عنوان عضو کمسیون برنامه و بودجه انتخاب شدند.

 

دستور جلسه هشتم
دستور هشتم جلیه امروز شورا در رابطه با بررسی تغییر نفرات اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز در کمسیون ۲۰ ماده ۵۵ بود.

قرار بر این شد که این لایحه بررسی شود.

 

دستور جلسه نهم
دستور نهم جلسه امروز شورا به بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص لایحه شماره ۵۳۸/۹۳ ۲۹. شهرداری تبریز با موضوع صدور کارت منزلت هوشمند برای معلولین، جانبازان شهروندان بالای ۶۵ سال جهت بهره مندی رایگان از برخی از امکانات شهری شهرداری تبریز پرداخت.

لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

 

دستور جلسه دهم
دستور دهم جلسه امروز شورا به بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص لایحه ۲۹۰۲۶/۹۳ شهرداری تبریز با موضوع تجویز واگذاری شش باب از مغازه های درب استانبول بصورت اجاره یک ساله پرداخت.

لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.