مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مطرح کرد:

توافق با شهرداری در محدوده امامزاده سید حمزه / خدمات شبانه روزی به زائران اربعین در سامرا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: با شهرداری در رابطه با توسعه حسینیه در محدوده امامزاده سید حمزه(ع) تفاهم کرده ایم.

به گزارش تبریزبیدار ، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در جشنواره شهید رجایی بعنوان دستگاه برتر شناخته شد.

وی به برپایی موکب اربعینی در شهر سامرا اشاره کرده و گفت:  موکب امامزادگان آذربایجان شرقی در ورودی شهر سامرا در ایام اربعین استقرار داشت و روزانه با ۳ وعده اصلی و ۳ میان وعده از زائران پذیرایی می شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی ادامه داد: بالغ بر ۵ میلیارد تومان برای این موکب هزینه شده است که از ۱۱ شهریور شروع و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی در واکنش به خبر دفن بخشی از بنای تاریخی در محدوده امامزاده سید حمزه(ع) حین مرمت مقبره الشعرا گفت: قبلا با شهرداری در رابطه با توسعه حسینیه تفاهم کردیم، قرار است شهرداری دو طبقه حسینیه تحویل بدهد؛ در این رابطه جلسه ای با شهرداری، معاون عمرانی استانداری و دیگر مسئولین برگزار و مقرر گردیده عملیاتی در راه دسترسی، ساماندهی دستشویی ها، استفاده از صحن خیابان عارف و… ترتیب اثر داده شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: این اداره کل در سال دانش بنیان و اشتغال جزو دستگاه های پیشتاز بوده و در عرصه کشاورزی و خدمات دانش بنیان از سازمان های دانش بنیان حمایت می کند.

وی گفت: سردخانه ده هزار تنی در منطقه ارسباران برای خدمات کشاورزی تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

راه اندازی مرکز طب سنتی در مجموعه شاه حسین ولی

حجت الاسلام حسینی با اعلام اینکه مجموعه تجاری، تفریحی و زیارتی شاه حسین ولی در طول دو سال به بهره برداری رسیده است، خاطر نشان کرد: در این مکان داروخانه شبانه روزی و مرکز طب سنتی راه اندازی شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: مجموعه فرهنگی آیت الله گرگری و مجموعه زیارتی مقبره فخرالذاکرین در هفته وقف کلنگ زنی خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خاطر نشان کرد: بنای ۲۵ امامزاده در حال ساخت و ساز می باشد و بیش از ۲ هزار مزرعه که مورد بی مهری قرار گرفته بود را احیا کرده ایم و در شهر آذرشهر بومی سازی نهال ها مطالعه شده و در حال اجرا می باشد.

وی گفت: در ۶ ماه اخیر ۹۸۰ موقوفه را سند دار کرده ایم و برای تمامی موقوفات شناسه ملی اخذ شده است.

حجت الاسلام حسینی افزود: سامانه حقوقی را راه اندازی کرده ایم که ۱۲۶ فقره حقوقی در حال جریان می باشد.

وی به دیگر برنامه های هفته وقف اشاره کرده و گفت: غبارروبی مزار شهدا، افتتاح نمایشگاه عملکرد وقف و همایش یاوران وقف و چند برنامه دیگر در این هفته برگزار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.