گزارش تبریزبیدار از اغتشاشات کف خیابان؛

خشونت هایی که همه را شوکه کرد / آشوبگران محدود با میدان عمل گسترده

برخلاف اعتراضات آبان ۹۸ توزیع مراکز حضور معترضین از حوالی بازار و چهارراه شریعتی شروع و با همان نفرات محدود به محلات غربی همچون نصف راه و خطیب و محدوده ای از شرق در آبرسان تسری یافت.

به گزارش تبریزبیدار، از عصر دیروز تا ساعات پایانی شب در برخی نقاط تبریز شاهد تجمعات اعتراضی بودیم، تجمعاتی که خیلی زود رنگ و بوی خشونت گرفت و از نظر گستره میدانی از مرکز تا غرب شهر و نوع اعتراضات با موادر مشابه در سال‌های اخیر از جمله ماجرای بنزین تفاوت های جدی دارد.

 

 

ماهیت جدید اغتشاش با لیدری افراد غیربومی / از شهادت جوان بسیجی تا تخریب اموال عمومی

برخلاف اعتراضات آبان ۹۸ توزیع مراکز حضور معترضین از حوالی بازار و چهارراه شریعتی شروع و با همان نفرات محدود به محلات غربی همچون نصف راه و خطیب و محدوده ای از شرق در آبرسان تسری یافت. بعبارتی آشوبگران با وجود نفرات کم، میدان عمل وسیعی برای خود تعریف کرده بودند.

در میزان خشونت نیز شاهد نوع جدیدی از ساختارشکنی و بروز خشم بودیم، طبق مشاهدات میدانی خبرنگار تبریزبیدار، آتش زدن چندین بانک، تخریب اموال عمومی از جمله ایستگاه های اتوبوس، آتش زدن سطل های زباله، تخریب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و استفاده از ابزار میخ و خرده شیشه برای پنچر کردن لاستیک خودروها از جمله ابزارهای خشونت در تبریز بود که بدنیال ایجاد رعب و ترس بین مردم عادی بودند.

 

 

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از رفتارهای خارج از عرف در میان معترضان حکایت دارد که این تصاویر با واکنش های گسترده در فضای مجازی منتشر شده است. از جمله این رفتارها می توان به آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی در تبریز اشاره کرد که نشان از بغض و کینه تحمیلی به آشوبگران توسط عناصر خارجی است.

 

 

پیگیری های تبریزبیدار نشان می دهد که برخی لیدرهای اغتشاشات شهر تبریز افراد غیربومی بودند که شعارهای ساختارشکن جدید را بین معترضین هدایت می کردند.

تلخ ترین بخش ماجرا در تبریز شهادت بسیجی جوان تبریزی به نام حسین اوجاقی است که بدست آشوبگران به طرز وحشیانه ای در حوالی مصلی امام(ره) این شهر شهید شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.