صفحه اصلی گزارش

 • بررسی آرای موافقان و مخالفان حضور رحمانی در وزارت صمت؛

  افزایش احتمال استاندار شدن در صورت عدم کسب رای اعتماد

  رضا رحمانی تا چندی پیش نیز در محافل خبری بعنوان یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی استانداری آذربایجان شرقی به جای خدابخش مطرح بود که در صورت عدم رای اعتماد از مجلس،این گمانه زنی به قوت خود باقی خواهد ماند

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  از کالاهای احتکاری چه خبر...

  بازار هم این روز‌ها گرفتار تب خرید‌های هیجانی شده و برخی معدود از ترس بی تدبیری ها، سوء مدیریت‌ها و سلب اعتماد شروع به ذخیره کالا در منازل و انبار‌های خانگی کرده اند که به مراتب اثر منفی بیشتر از احتکار‌های معمول در اقتصاد دارد

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه

  فرزندان حقوقی بر پدر و مادر دارند که پدران و مادران در صورت رعایت نکردن آن عاق فرزندان میگردند. والدین مسئول تأمین تمام نیازهای کودک اعم از مادی و معنوی می باشند

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  زخمی که بی صدا تن زمین را فرسوده می کند

  طبیعت، بسان مادری مهربان انسان را در دامن خود می پروراند و سخاوتمندانه، همه منابع و سرمایه های خود را به پای او می ریزد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  نمی دانم دلار چه ربطی به گوجه فرنگی دارد

  بازار بورس و ارز تبریز و دیگر شهرهای کشورمان این روزها سرشان بدجوری شلوغ است ولی شلوغی هایی که نفعی برای مردم ندارد چون مردم نه می خرند و نه می فروشند.

 • ناخدایان کشتی زندگی؛

  عمر اگر خوش گذرد، زندگی نوح کم است

  دوران سالمندی، مانند دوران کودکی و جوانی، یک سیر طبیعی جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذیری، عبرت آموزی و به‌کارگیری تجارب دوران‌های گذشته است.

 • هیچ صدایی بالاتر از سکوت نیست؛

  نون مثل ناشنوا

  ناتوانی ناشنوایان برخلاف دیگر معلولان سبب شده در برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه با مشکلات بیشتری رو به رو باشند، چون ناشنوایان در دنیای ساکت‌شان هر روز تنهاتر می‌شوند و موانع بیشتری بر سر راهشان قرار می‌گیرد

 • شیادان اینترنتی بلای جان مردم؛

  برباد رفته در پای عابربانک

  اعتماد بی جا مردم برگ برنده کلاهبرداران تلفنی است؛ به گونه‌ای که شهروندان گاها نمی‌دانند که برای آنکه وجهی به حسابشان واریز شود، تحت هیچ شرایط، حضور آنان در پای دستگاه خودپرداز ضرورتی ندارد و واریز وجه به صورت تکمیل کردن فیش‌های واریز در داخل شعبه بانکی است.

 • خانه های بدون صاحبخانه؛

  مالیات برخانه های خالی، طرحی بدون سرانجام

  اهمیت مسکن از جایی نشئت می گیرد که بسیاری از نیازهای اولیه فرد همانند خوراک ، استراحت و ... در آن تامین می گردد. مفهوم مسکن علاوه بر مکان فیزیکی ، کل محیط مسکونی را نیز در بر می گیرد

 • گزارش تبریز بیدار از چادر عزایی که چهل سال است در بازار تبریز برپاست؛

  از کمک 2 هزار تومانی باربر تا ثروتمند گمنام اصفهانی

  شاید کمتر کسی باشد که در محرم راهش به بازار تبریز بیافتد ولی از خیمه سرای شهدای کربلا عبور نکرده و متنعم نشده باشد. چادری سنتی که با چای و سیب زمینی های خاص خودش خستگی از تن عزاداران حسینی بیرون می کند.

 • از شایعه تا واقعیت در بازار؛

  تب تند خرید در نبود داروی اعتماد

  زمانی خریدکردن بیشتر شبیه به یک ژست اجتماعی بود. مردم از اینکه در فلان روز و فلان ساعت خرید رفته‌اند به همدیگر پز می‌دادند و حالشان خوب می‌شد. اما این روزها چیزی که ما از خرید مردم می‌بینیم نه نشانی از لذت دارد و نه شبیه تفریح است

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  رایحه خوش خدمت در میدان جهادگری

  ظرفیت بسیج وسیع بوده و می تواند اثربخشی خود را در هر عرصه ای که وارد شده است به خوبی به نمایش بگذارد،اکنون در 40سالگی انقلاب که دشمن همه توان خود را برای ناامیدی مردم به کار بسته است، بسیج بیشتر از گذشته با حضور پررنگ خود به میدان آمده و آماده خدمات دهی به مردم ایران است.

 • تبریزبیدار،گزارش می دهد؛

  بنویسید ماشین سازی، بخوانید ماشین سوزی

  موضوع واگذاری ماشین سازی تبریز تقریبا به 15 سال پیش باز می گردد در طی این سال ها این کارخانه بین دستگاههای مختلف دولتی دست به دست شد.

 • تحولات منطقه برای شکستن انحصار دلار؛

  دست یاری جمهوری آذربایجان به روسیه

  دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در تهران بازتاب وسیعی در رسانه های جمهوری آذربایجان داشت

 • تبریز بیدار گزارش می دهد؛

  چرا دیدار سه گانه ایران، روسیه و ترکیه پر اهمیت بود

  محوریت سه گانه ایران، روسیه و ترکیه با همراه کردن سایر کشورهای جهان به نوعی سعی دارند خود دلار را تحریم کنند و تحریم دلار یعنی پایان سلطه اقتصادی آمریکا بر جهان.

 • دختر شربت فروش تبریزی که با یک عکس مشهور شد؛

  کودکی که همت بلندی دارد

  شهریار اسدالهی، روحانی جوان تبریزی، فردی بود که به سراغ دختر شربت فروش رفته و به همراه یک زن خیر با پی گیری خانواده اش را پیدا کرده و حالا هم برای حل مشکلاتشان دست به کارهایی زده اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  مستقیم تا پیچ و خم حمل و نقل عمومی تبریز

  سیستم حمل و نقل عمومی‌ همانند اتوبوس، مترو و... باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شوند که امکان ایجاد فرصت‌های رشد آتی شهر در آنها دیده شود. شرایط مطلوب سرویس‌های خدماتی مانند وجود ایستگاه‌های قابل دسترس، پایانه‌های حمل و نقل و قیمت مناسب، موجب تمایل بیشتر مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی است.

 • قفقاز جنوبی در رفت و آمد سیاستمداران؛

  نگاهی به سفر آنگلا مرکل به جمهوری آذربایجان

  آلمانی ها مایل هستند با حل و فصل صلح آمیز مناقشه قره باغ کوهستانی تهدید امنیت انتقال انرژی حوزه دریای خزر به اروپا برای همیشه خاتمه یابد

 • تبریزبیدارگزارش می دهد؛

  متنِ حاشیه

  توسعه روزافزون حاشیه‌نشینی و تعدد مشکلات آنها اجرای برنامه‌ها و به کارگیری اقدامات لازم را می‌طلبد تا از پیشروی این ناهنجاری‌ها در جامعه جلوگیری شود که یکی از این اقدامات اجرای طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در کلانشهرهای کشور از جمله کلانشهر تبریز است.

 • دست اندازی به منابع زیرزمینی آب؛

  افت 2ونیم متری آب های زیرزمینی تهدیدی برای تامین آب شرب تبریز

  غفلت در سال های اخیر و تأمین آب شرب کلان شهر تبریز از دامنه های شمالی سهند باعث افت 2.5 متری سطح آب‌های زیرزمینی در این منطقه شده و خطر بزرگی برای تأمین آب در سال های بعدی است.

 • گزارش تبریز بیدار از صنعت لوکسی که ارز بی مورد از کشور خارج می کند؛

  شنای آزاد در بازار ماهی زینتی

  صنعت رو به رشد تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در جهان با گردش مالی ده‌ها میلیارد دلاری آن به صورت سالیانه و با ایجاد اشتغال، درآمد و توان صادراتی بسیار مناسب، می تواند فرصت های شغلی و اقتصادی مناسبی را برای کشور ایجاد کند.

 • گل بود به سبزه آراسته شد؛

  دعوای دو استان بر سر دریاچه ارومیه

  برای تداوم احیای دریاچه ارومیه و رسیدن به وضعیت مطلوب در این اکوسیستم مهم، لازم است کلیه دستگاه‌های مربوطه ضمن بازنگری عملکرد خود نسبت به این مطالبه ملی بسیج شوند

 • فوتبال در پیچ و خم مدیریت؛

  توقف قطار فوتبال تبریز در ایستگاه مدیران

  طبق رای شورای حل اختلاف در یک سال پیش، به شهرداری تبریز توصیه شده بود که ساختار ورزش شهرداری تغییر کند و سازمان ورزش باید به معاونت ورزشی تغییر پیدا کند.

 • اتفاقی مبارک در تبریز؛

  استقبال تبریز از پوشاک ایرانی با وجود بارش اجناس ترکیه

  صنعت نساجی و پوشاک از ریسندگی تا رنگرزی گرفته تا تولید پارچه و دوخت لباس زنجیره ای را تشکیل می دهد که افزایش کیفیت محصولات آن در گرو توجه به رفع مشکلات از نخستین حلقه یعنی ریسندگی تا آخرین حلقه یعنی دوخت و عرضه پوشاک است.

 • مد‌يريت منابع آب، بحرانی مهم‌تر از بحران آب؛

  کاهش آب ورودی به مخازن سدهای آذربایجان شرقی

  وضعیت منابع آبی به‌گونه‌ای است که د‌یگر نمی‌توان به مسئله بحران آب ساد‌ه نگاه کرد و باید تمام سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط برای حل این مسئله بسیج شوند د‌ر واقع ما با بحرانی مهم‌تر از بحران آب مواجهيم و آن نيز بحران مد‌يريت منابع آب است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار