صفحه اصلی گزارش

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  معدن اندریان محلی برای سوداگری سودجویان و بیخیالی مسئولین

  بر اساس گزارشات رسیده مدتی است که اهالی روستای اندریان از این معدن طلا، استخراج غیرقانونی داشته و در تبریز نیز مشتری زیادی دارند. گویا دولت نیز ممانعتی از این استخراج ها نمی کند.

 • در گفتگو با تبریزبیدار عنوان شد؛

  مدیران استان چقدر حقوق می گیرند؟

  تبریز بیدار در راستای پویش مطالبه از مدیران برای اعلام میزان دریافتی خود، سراغ تعدادی از مسئولین استانی رفته و طی گفتگویی، حقوق آنها را پرسیده است.

 • روایتی از سفر یک روزه به دل استضعاف؛

  درد و دل هایی از جنس محرومیت اما سرشار از شعف

  صبح جمعه جمعی از فعالان رسانه ای از خواب شیرین یک روز دل انگیز پاییزی زده و دور هم جمع شدند تا سراغی از ساکنین مناطق محروم را بگیرند. سوژه پردازان آمده‌اند تا عمق محرومیت را از نزدیک ثبت و ضبط کنند.

 • خداوکیلی چقدر این مردم صبورند!

  کسب روزی یا قرق خیابان؟ / لابد باید مسافران خارجیِ تبریز 2018 اوه مای گاد بگویند!

  این وانت ها که شهر را قرق خود کرده اند قرار است کسب روزی کنند آن هم به قیمت علاف کردن یک شهر و بدون کمترین اخطار و برخوردی از طرف پلیس و شهرداری!

 • تبریزبیدار بررسی می کند:

  پای داعش هم به برگ های پاییزی معابر تبریز باز شد / منظر شهری با دستمایه فشار معیشتی

  پخش برگ های پاییزی در معابر شهری تبریز توسط شهرداری دیدگاه های متعددی را دربرداشته است که برخی از آنها با چاشنی سیاسی است.

 • تبریز بیدار گزارش می دهد:

  جوانان و قانونی که قرار بود بخت گشا باشد

  قانون تسهیل ازدواج را نیز می توان یکی از قوانین دانست که قطع به یقین 98 درصد جوانان اطلاعی از آن ندارند که به طور جامع و کامل اجرایی نشده است.

 • بی مسئولیتی مسئولان در قبال یک فاجعه زیست محیطی؛

  آلودگی غرب تبریز تقصیر کیست؟

  هیچ یک از نهاد های مسئول حل مشکل غرب تبریز را برگردن نمی گیرند سازمان آب و فاضلاب این امر را به محیط زیست ارجاع می دهد و محیط زیست نیز به شهرداری حواله می کند دست آخر هم شهرداری هم روی دست هر دو این ها می زند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد:

  انتظارات مردم از استاندار بعدی آذربایجان شرقی چیست؟

  این پایگاه خبری در طول هفته گذشته با نظرسنجی از مردم، شاخص های مدنظر خود را مورد تاکید قرار داده اند.

 • گزارش تبریزبیدار از برپایی نمایشگاه استکبارستیزی:

  ترسیم جنایات آمریکای نازنین با زبان کاریکاتور

  احمد رضا بیضایی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و برادر شهید مدافع حرم یکی از این افرادی است که نمایشگاه کارکاتوری با نام "آمریکای نازنین" در باغ کتاب تبریز برپا کرده است که تبریزبیدرا رد گزارشی به آن پرداخت کرده است.

 • سفر نامه اربعینی تبریزبیدار از طریق نجف تا کربلا؛

  فعالیت گسترده تشیع لندنی زیر لوای مرجعیت و تناقض های سرایا السلام

  در یکی از مسیرها به منزل یکی از این شهدا می رویم. از او یک پسر 6 ساله به یادگار مانده بود. هنوز با معنی شهادت و مبارزه آشنا نیست.عبارت " نحن انصار المهدی" روی پیراهن او حکایت از انتقال بینش معرفتی از پدر به پسر دارد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  رسانه، غایب بزرگ نمایشگاه کتاب تبریز

  نمایشگاه امسال کتاب تبریز با یک تغییر محسوس شروع به فعالیت کرده است ،جای خالی رسانه ها و مکتوبات به چشم می آید، چه آن هایی که به صورت مکتوب فعالیت می کنند و چه آن دسته از رسانه هایی که به صورت دیداری و شنیداری مشغول هستند

 • بررسی آرای موافقان و مخالفان حضور رحمانی در وزارت صمت؛

  افزایش احتمال استاندار شدن در صورت عدم کسب رای اعتماد

  رضا رحمانی تا چندی پیش نیز در محافل خبری بعنوان یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی استانداری آذربایجان شرقی به جای خدابخش مطرح بود که در صورت عدم رای اعتماد از مجلس،این گمانه زنی به قوت خود باقی خواهد ماند

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  از کالاهای احتکاری چه خبر...

  بازار هم این روز‌ها گرفتار تب خرید‌های هیجانی شده و برخی معدود از ترس بی تدبیری ها، سوء مدیریت‌ها و سلب اعتماد شروع به ذخیره کالا در منازل و انبار‌های خانگی کرده اند که به مراتب اثر منفی بیشتر از احتکار‌های معمول در اقتصاد دارد

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  برکت زندگی و سرمایه های آینده جامعه

  فرزندان حقوقی بر پدر و مادر دارند که پدران و مادران در صورت رعایت نکردن آن عاق فرزندان میگردند. والدین مسئول تأمین تمام نیازهای کودک اعم از مادی و معنوی می باشند

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  زخمی که بی صدا تن زمین را فرسوده می کند

  طبیعت، بسان مادری مهربان انسان را در دامن خود می پروراند و سخاوتمندانه، همه منابع و سرمایه های خود را به پای او می ریزد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  نمی دانم دلار چه ربطی به گوجه فرنگی دارد

  بازار بورس و ارز تبریز و دیگر شهرهای کشورمان این روزها سرشان بدجوری شلوغ است ولی شلوغی هایی که نفعی برای مردم ندارد چون مردم نه می خرند و نه می فروشند.

 • ناخدایان کشتی زندگی؛

  عمر اگر خوش گذرد، زندگی نوح کم است

  دوران سالمندی، مانند دوران کودکی و جوانی، یک سیر طبیعی جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذیری، عبرت آموزی و به‌کارگیری تجارب دوران‌های گذشته است.

 • هیچ صدایی بالاتر از سکوت نیست؛

  نون مثل ناشنوا

  ناتوانی ناشنوایان برخلاف دیگر معلولان سبب شده در برقراری ارتباط با سایر افراد جامعه با مشکلات بیشتری رو به رو باشند، چون ناشنوایان در دنیای ساکت‌شان هر روز تنهاتر می‌شوند و موانع بیشتری بر سر راهشان قرار می‌گیرد

 • شیادان اینترنتی بلای جان مردم؛

  برباد رفته در پای عابربانک

  اعتماد بی جا مردم برگ برنده کلاهبرداران تلفنی است؛ به گونه‌ای که شهروندان گاها نمی‌دانند که برای آنکه وجهی به حسابشان واریز شود، تحت هیچ شرایط، حضور آنان در پای دستگاه خودپرداز ضرورتی ندارد و واریز وجه به صورت تکمیل کردن فیش‌های واریز در داخل شعبه بانکی است.

 • خانه های بدون صاحبخانه؛

  مالیات برخانه های خالی، طرحی بدون سرانجام

  اهمیت مسکن از جایی نشئت می گیرد که بسیاری از نیازهای اولیه فرد همانند خوراک ، استراحت و ... در آن تامین می گردد. مفهوم مسکن علاوه بر مکان فیزیکی ، کل محیط مسکونی را نیز در بر می گیرد

 • گزارش تبریز بیدار از چادر عزایی که چهل سال است در بازار تبریز برپاست؛

  از کمک 2 هزار تومانی باربر تا ثروتمند گمنام اصفهانی

  شاید کمتر کسی باشد که در محرم راهش به بازار تبریز بیافتد ولی از خیمه سرای شهدای کربلا عبور نکرده و متنعم نشده باشد. چادری سنتی که با چای و سیب زمینی های خاص خودش خستگی از تن عزاداران حسینی بیرون می کند.

 • از شایعه تا واقعیت در بازار؛

  تب تند خرید در نبود داروی اعتماد

  زمانی خریدکردن بیشتر شبیه به یک ژست اجتماعی بود. مردم از اینکه در فلان روز و فلان ساعت خرید رفته‌اند به همدیگر پز می‌دادند و حالشان خوب می‌شد. اما این روزها چیزی که ما از خرید مردم می‌بینیم نه نشانی از لذت دارد و نه شبیه تفریح است

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  رایحه خوش خدمت در میدان جهادگری

  ظرفیت بسیج وسیع بوده و می تواند اثربخشی خود را در هر عرصه ای که وارد شده است به خوبی به نمایش بگذارد،اکنون در 40سالگی انقلاب که دشمن همه توان خود را برای ناامیدی مردم به کار بسته است، بسیج بیشتر از گذشته با حضور پررنگ خود به میدان آمده و آماده خدمات دهی به مردم ایران است.

 • تبریزبیدار،گزارش می دهد؛

  بنویسید ماشین سازی، بخوانید ماشین سوزی

  موضوع واگذاری ماشین سازی تبریز تقریبا به 15 سال پیش باز می گردد در طی این سال ها این کارخانه بین دستگاههای مختلف دولتی دست به دست شد.

 • تحولات منطقه برای شکستن انحصار دلار؛

  دست یاری جمهوری آذربایجان به روسیه

  دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در تهران بازتاب وسیعی در رسانه های جمهوری آذربایجان داشت

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار