صفحه اصلی گزارش

 • تفاوت عابر بانک تراکتور با عابر بانک پرسپولیسی ها؛

  زنوزی می خواهد هدایتی نباشد!

  خریدهای تراکتورسازی تا به اینجای کار نشان می دهد که مدیران تیم به هیچ وجه علاقه ای به شوی تبلیغاتی با جذب نام های بزرگ ندارند و بیشتر در فکر پوشش نقاط ضعف تیم هستند. تراکتور اکنون تنها در چند پست نیازمند جذب بازیکن باکیفیت است تا تیم خود را تکمیل کند. باید بعد از جام جهانی منتظر اخبار جدید از خریدهای تراکتور بود.

 • با نگاهی به انتخابات آتی ترکیه؛

  چرا اردوغان در انتخابات ترکیه باز هم پیروز خواهد شد؟

  این انتخابات از چند جهت برای ترکیه اهمیت فراوانی دارد. یکی از این جهات اختلافات اخیر ترکیه با غرب می باشد و این اختلافات وضعیت کنونی ترکیه را بسیار پراهمیت جلوه می دهد. وضعیت ملتهب منطقه نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت این انتخابات است.

 • با وجود افزایش حضور مردم جمهوری آذربایجان برای درمان در ایران؛

  مقصد نخست باکی‌لی قوناخلار دیگر تبریز نیست!

  تبریز با دارا بودن بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی و همچنین متخصصان حاذق در ابتدا به عنوان مقصد نخست گردشگران حوزه سلامت آن سوی ارس قرار داشت اما صد افسوس که تبریز با این همه ظرفیت ها این اولین بودن را هم از دست داد!

 • مسئولین تب فوتبال را بر تب گرانی ترجیح می دهند؟

  تایید و تکذیب های حضور نمایندگان تبریز در جام جهانی فوتبال

  جام جهانی فوتبال در روزهای آتی اینقدر تب و تاب ایجاد می کند که تمامی این اخبار را از یاد می برد و معلوم نیست که در بمباران خبری جام شاید نماینده هم بی سرو صدا راهی مسکو و سن پطرزبورگ شود ولی مردم انتظار دارند که به تب گرانی هم بپردانزد این تب را دریابند و آن تب را وا نهند.

 • تبعیض در اجرای پروژه ها گریبان گیر محلات کم بضاعت تبریز؛

  نوسازی روپوش یک کانال چقدر زمان می برد؟

  سوالی که حالا در اذهان ایجاد شده این است که چرا پروژه ای به مراتب عظیم تر و پر هزینه تر از کانال آب بلوار نیایش زودتر به پایان می رسند.

 • تردید های راه اندازی قطار وان تبریز؛

  پیش به سوی وان بیخیال تبریز 2018!

  در روزهایی که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده بازگشایی خط آهن تبریز وان آن هم در آستانه عید فطر تردید های حضور بیش از پیش ایرانیان را این شهر مرزی ترکیه را دو چندان کرده است.

 • حرکت لاک پشتی قطار شهری تبریز؛

  17 سال از ائل گلی تا ساعت قاباقی!

  افراد مختلفی با نگاه های متفاوت در این چند سال اخیر مسئولیت اجرای پروژه قطار شهری تبریز را به دست گرفته اند ولی همگی متفق القول در یک جا، هم صدا هستند و آن هم عدم اختصاص بودجه مناسب برای اجرای این پروژه مانع تحقق اجرای وعده هایی شده که مدیران به مردم دادند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  سکوت چکش ها در بازار مسگری تبریز!

  بازار مسگرهای تبریز که روزگاری نمی شد از صدای چکش ها در آن مجال ایستادن پیدا کرد امروز در سکوتی فرو رفته که خبر از حال در احتضار صنعت هنر مس تبریز می دهد آن هم درست در دوره ای که مردم دوباره به ظروف مسی روی آورده اند.

 • سخاوت میلیاردی تبریزی ها؛

  شبی که تبریز لبریز از مهر شد

  یکی از سنت های خوب ایرانیان، برگزاری جشن های گلریزان برای کمک به مستمندان و نیازمندان است؛ جشن هایی که دیروز در زورخانه ها با کمک مردم و خیران بذر مهربانی را در دل ها می کاشت و به اقتضای امروز گلریزان ها در آمفی تئاتر ها برگزار می شود.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  سرنوشت مبهم آبی های تبریز و سهمیه ای که نباید بسوزد

  باید دید مدیران ورزشی استان خواهند توانست یکی سهمیه لیگ برتر را که تا 9 سال پیش داشتنش را فوتبال آذربایجان حسرتش را می کشید، حفظ کند یا نه؟ بی تردید در این مواقع است که می توان ذکاوت و توانمندی ورزشی و مدریتی ورزش استان را سنجید.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  طلسم فراموشی سوار بر انگشتر تبریز!

  یکی از هنر های قدیمی که می توانسته بیش از این شناخته شود صنعت انگشتر سازی تبریز است که هنرمندان گمنام زیادی دارد. هنری که زیاد مطرح نیست اما برای دوست داران و اهل فنش در کل جهان نام تبریز برند منحصر به فردیست اما هیچ گاه معرفی مناسبی نشده است.

 • رسومات مردم آذربایجان شرقی در ماه رمضان؛

  اوروشلوق؛میراث معنوی فرهنگی آذربایجان

  آداب و رسوم ماه مبارک رمضان نیز یکی از مباحث فرهنگی است و از جمله میراث معنوی مردم هر ناحیه است که سالیان سال از نسلی به نسلی انتقال یاقته و ادامه دارد .

 • گزارشی از برپایی سفره افطاری متفاوت در مساجد تبریز؛

  به همین سادگی!

  یکی از سنت های پسندیده در ماه مبارک رمضان، برپایی سفره های افطاری ساده در مساجد است، این نوع افطاری دادن، رهگذران و اصحاب مسجد را پای سفره ساده افطار می کشاند و معنویت سفره افطار را در سادگی به رخ می کشد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  جهش ویروس ترافیک تبریز با صدور مجوزهای بی حساب و کتاب مراکز درمانی!

  وضعیت بغرنج امروز ترافیک تبریز در اطراف مراکز درمانی خصوصی آینده ی نه چندان روشن را برای ترافیک شهر اولین ها ترسیم می کند چرا که همین مجوزهای بی حساب و کتاب است که به رشد ویروسی مجموعه های ترافیک زا کمک می کند.

 • برندی دیگر برای شهر اولین ها؛

  تبریز شهر موزه ها

  تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی را می توان شهر موزه های ایران دانست؛ شهری که به تنهایی ١٤ موزه متنوع دارد. تبریز با داشتن پنج بار تجربه پایتخت بودن در سلسله های مختلف، آثار و بناهای تاریخی و موزه های غنی فراوانی دارد که هرکدام گوشه ای از تاریخ این بخش از سرزمین ایران را به نمایش گذاشته اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  تردید های احراز صلاحیت خریداران ماشین سازی

  مساله ای که پیش از همه در خبر فروش کارخانه به چشم می آید واگذاری کارخانه در سکوت خبری است تا جایی که حتی نمایندگان تبریز در مجلس هم از این اتفاق بی خبر بوده اند و خبر فروش کارخانه آنها را شوکه کرده است.

 • گزارش تبریزبیدار از مراسم تقدیر از چهره ماندگار صنعت آذربایجان؛

  پیچ گوشتی کارگشای سید رضا!

  مراسم گرامیداشت، صنعتگر خیّر، سید رضا مقیمی اصل، تولید کننده تجهیزات تهویه و برودتی در شب تولد 75 سالگی اش، با حضور مسئولین و صنعتگران، عصر (سه شنبه) 25 اردیبهشت، در آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز برگزار شد

 • با نگاه به تجربه تیمداری شهرداری تبریز؛

  شهرداری؛ خریدار ناخوانده ای با کارنامه تاریک برای تراکتور!

  با وجود اجماع تقریبی اعضای شورای شهر، کارشناسان و شهردار در عدم ورود شهرداری به تیمداری حرفه ای، مرور کارنامه شهرداری تبریز در تیمداری فوتبال می تواند محک مناسبی برای تصمیم گیری در ورود شهرداری به مزایده خرید تراکتور باشد.

 • ناجیان بومی حاشیه ساز؛

  تراکتورسازی در مسیر پاس؟!

  پس از مشتری ثابت و تکراری تراکتورسازی در سالهای اخیر، حالا چند مجموعه و شخص دیگر هم برای مالکیت باشگاه اعلام آمادگی می کنند. بخشی دیگر هم اگرچه خودشان خریدار نیستند اما همچون گوشت قربانی، تراکتورسازی را تقسیم و مدیر و مالک هم برای این باشگاه قدیمی و پرطرفدار انتخاب می کنند.

 • فجایع توسعه به زبان ساده در شهر اولین ها؛

  تبریز گرفتار تصمیمات غلط 20 سال پیش

  تبریز امروز شهری است که دیگر نشانی از محلات تو در تو و باغات سر سبز ندارد، در عوضش به اسم شهری مدرن و مثلا تمیز قوطی آپارتمان ها و برج های بدقواره در گوشه گوشه شهر خود نمایی کند و در آن سو هم قوطی کبریت های حلبی روی هم ردیف شده باشند.

 • محور تبریز-اهر؛ جاده ای که از سایه مرگ رهایی نیافته است!

  محور تبریز-اهر؛ جاده ای که از مرگ رهایی نیافته است!

  در حالی که استاندار هفته گذشته از وعده و لزوم اتمام بزگراه تبریز- اهر تا پایان سال و نبود محدودیت اعتبار برای این طرح خبرداده بود که مدیر کل راه و شهرسازی استان از افتتاح بخش بزرگی از این طرح تا پایان سال خبرداد.

 • دریاچه ارومیه و هزار و یک وعده ی دولت؛

  دعا کردیم باران آمد شما چه کردید؟

  شوری سخن گفتن از دریاچه ارومیه از تراز شوری نمک آب نداشته ی دریاچه هم گذشته است. اما به هر حال تاثیرات سو غیر قابل تصور مرگ نگین آذربایجان بر جان حداقل 14 میلیون نفر مساله ای نیست که راحتی بتوان از کنار آن گذشت و باید گفت از وعده هایی که تنها در انتخابات ماند و فصل تحقق آنها نیامد!

 • با یک گل بهار می شود؟

  ساخت پارکینگ مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز و یک تردید؟!

  بزرگترین پارکینگ مدرن و تمام مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز در حالی با مشارکت یک شرکت خارجی در حال ساخت است که در سالهای اخیر معضل ترافیک بلوار آزادی تبریز در تقاطع خیابان گلگشت موجب اذیت و آزار مراجعه کنندگان بخش درمانی در این منطقه و دیگر شهروندان تبریزی شده است.

 • فرصت های پیش روی توریسم غذایی تبریز؛

  عطر غذای آذربایجانی، گردشگران را به تبریز 2018 می کشاند؟

  تبریز و آذربایجان با دارا بودن اقلیم مناسب و مواد غذایی سالم و آشپزهایی هنرمند زبانزد خاص و عام بوده است . پتانسل های آذربایجان در توریسم غذایی می تواند به عنوان یکی از جاذبه های این دیار در تبریز 2018 معرفی شود.

 • سنگ گرانی هتل در تبریز پیش پای گردشگران؛

  چالشی که در نوروز 97 کار دست تبریز داد!

  بر اساس آماری که رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در پایان سفرهای نوروزی ارائه داد علیرغم کسب رتبه دوم در میان استان های کمتر نشناخته شده، بازهم آذربایجان شرقی نتوانست در میان مقصدهای اصلی گردشگری کشور در ایام نوروز قرار بگیرد.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • احمد
  بهره برداری از آزاد راه تبریز - سهند تا پایان امسال

  این پروژه یکی از پروژه های درخشان در دولت خواهد بود. امیدواریم به زودی طبق اظهارات مسئولین تا شهریور به پایان برسد.

 • زهرا
  آمستردام یا توکیو، مقصدِ شهین‌باهر کجاست؟!

  با سلام تمامی کارکنان و کارگران طبق قانون کار یک ماه مرخصی استحقاقی دارند. به نظر می رسد تفتیش و سرک کشیدن در کار دیگران نه از نظر شرعی و نه قانونی درست نیست.

 • طلبه تبريزي
  آمستردام یا توکیو، مقصدِ شهین‌باهر کجاست؟!

  با سلام ضمن سپاس از نقد بجا و موثري كه نوشته ايد، خواهشمندم به معناي اصطلاح "قسر در رفتن" در لغتنامه رجوع كنيد تا از ركاكت و زشتي اين عبارت مطلع شويد. مطمئنا در خواهيد يافت كه اگر چه اين اصطلاح در زبان عاميانه به كار مي رود ولي نبايد در يك گزارش يا خبر و يا نوشته آن را به كار برد.

 • مهدی زاده
  آمستردام یا توکیو، مقصدِ شهین‌باهر کجاست؟!

  چکاربه کارمردم دارید رفته که رفته تمام کارمندان ومدیران درطول سال یک ماه مرخصی دارندازمرخصی خودشان استفاده کرده ورفته است شایدهم کارشخصی داشته است .

 • مهدی
  آمستردام یا توکیو، مقصدِ شهین‌باهر کجاست؟!

  اگر سفر خارجی برای کسب جدیدترین روش های شهرسازی و یا مدیریت شهری باشد بازهم اشکالی ندارد اما ما دیدیم که در چند سال گذشته مدیران شهرداری به آلمان و کشورهای اروپایی رفتند اما حتی نتوانستند نوع آسفالت ریزی را از آنها یاد بگیرند و در تبریز پیاده کنند. متاسفانه مدیران ما اهل ریخت و پاش شده اند...

 • شریعتی اهل متن بود اما راهی به خبر نداشت

  شهید مصطفی چمران در رثایِ دکتر علی شریعتی می گوید: «ای علی، دیندارانِ متعصّب و جاهل، تو را به حربۀ تکفیر کوفتند و از هیچ دشمنی و تهمت فروگذار نکردند و غربزدگان نیز که خود را به دروغ «روشنفکر» می ‌نامیدند، تو را به تهمتِ ارتجاع کوبیدند و اهانت ‌ها کردند. رژیم شاه نیز که نمی‌ توانست وجود تو را تحمّل کند و روشنگری تو را مخالفِ مصالحِ خود می ‌دید، تو را به زنجیر کشید و بالاخره «شهید» کرد.»

 • سهم بلال فروشی ها و پخله فروش ها از تبریز 2018 چیست؟

  آخه پخله فروشی یا بلال فروشی جز سرافکندگی چی برای تبریز داره نه بساطشون زیباست و نه پوشششون

 • مالک مسکن مهر ملکی
  گرو گرفتن سند واحدهای مسکن مهر در سهند برای پرداخت پول اضافی!

  همین اتفاق در شهرجدید پردیس هم هست و واحد مسکن مهر ما ملکی بود نه 99 ساله -سال 91 طبق قرارداد کل مبلغ وحتی هزینه تعمیر ونگهداری را واریز کردیم کارت قسط ونامه تحویل واحد گرفتیم .بعد از5یا6 سال کسانی که واحدشان رامیخواهند بفروشند به انها میگویند شما مبالغی بین 2تا 5 میلیون بدهی دارین مگر میشود واحدی را بدون تسویه حساب به کسی تحویل بدهند لطفا پیگیری نمایید .باتشکر

 • تایید و تکذیب های حضور نمایندگان تبریز در جام جهانی فوتبال

  دیگه راست راست تو چشم ملت نگاه کردن و دروغ گفتن مد شده

آخرین اخبار