حذف تبریز از مراکز برگزاری آزمون زبان وزارت علوم (MSRT)

گزارشات شهروندی و پیگیری تبریزبیدار حکایت از حذف تبریز از مراکز برگزاری آزمون زبان وزارت علوم (MSRT) دارد.

سرویس شهروندی تبریزبیدار/ با توجه به نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دانشجویان دکتری، همچنین عموم علاقمندان زبان انگلیسی، سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، هر سال طی چندین نوبت، اقدام به ثبت نام و برگزاری آزمون زبان انگلیسی موسوم به MSRT می نماید.

گزارشات شهروندی و پیگیری تبریزبیدار حکایت از حذف تبریز از مراکز برگزاری این آزمون دارد.

تا پایان شهریورماه ۱۴۰۱ شهر تبریز و دانشگاه تبریز جزو مراکز برگزاری آزمون برای داوطلبان قابل انتخاب بود اما به طرزی عجیب در آزمون های مورخ ۲۲ مهر ۱۴۰۱، ۲۷ آبان ۱۴۰۱، ۲۵ آذر ۱۴۰۱ و ۲۳ دی ۱۴۰۱، نام تبریز از محل های برگزاری حذف شد.

 

 

 

با توجه به برگزاری آزمون زبان در دانشگاه های سراسری تبریز، آزاد تبریز و پیام نور تبریز که هر کدام برای دانشجویان خود برگزار می کنند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی سایر دانشگاه های ایران که ساکن آذربایجان شرقی هستند برای شرکت در این آزمون باید به خارج از استان بروند.

یکی از همین دانشجویان در تماس به تحریریه تبریزبیدار ضمن گلایه از این موضوع می گوید: این اقدام فشار مضاعف بر دانشجویان دکتری و متقاضیان آزمون زبان تافل داخلی وارد می کند.

او می افزاید: از نمایندگان استان به ویژه نمایندگان حاضر در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی انتظار می رود، سریعا این موضوع را پیگیری نمایند تا برای تقویم آزمون های سال آینده، شاهد چنین رفتار تبعیضی از طرف وزارت علوم نباشیم.

 

شهروند خبرنگار ما باشید..

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *