متروکه ای بین دو پارک / باغ میوه نخواستیم؛ نخاله ها را جمع کنید!

گزارش اهالی محله بیلانکوه عباسی به تحریریه تبریزبیدار در مورد بلا استفاده ماندن زمین خالی در محدوده پارک کلانتر باغی و پارک فروردین کافی بود تا خبرنگار ما در محل حاضر شود.

سرویس شهروندی تبریزبیدار/ گزارش اهالی محله بیلانکوه عباسی به تحریریه تبریزبیدار در مورد بلا استفاده ماندن زمین خالی در محدوده پارک کلانتر باغی و پارک فروردین کافی بود تا خبرنگار ما در محل حاضر شود.

یکی از شهروندان با ارسال پیامی به تبریزبیدار می گوید: زمین بلا استفاده در امتداد پارک کلانتر باغی به انبار زباله تبدیل شده که با آتش زدن آنها و استنشاق بوی نامطبوع، آسایش از اهالی محل سلب می شود.

 

 

او ادامه می دهد: طرح بسترسازی و ساماندهی مهرانه رود در این محل اجرا نشده و با شروع فصل تابستان بوی بد فاضلاب و آشغال های موجود در رودخانه موجب اذیت و آزار اهالی محل می شود.

پارک کلانترباغی در سال ۹۹ با مساحت بالغ بر ۶ هکتار و هزینه اجرایی ۸۰ میلیاردی مورد بهره برداری قرار گرفته و در همان سال امکان اتصال این زمین به پارک کلانترباغی وجود داشت که انجام نشد.

 

 

مشاهدات میدانی حاکیست این زمین بلا استفاده در امتداد پارک کلانتر باغی و سمت غربی پارک فروردین به محل انباشت نخاله های ساختمانی، زباله و جولانگاه حیوانات موذی تبدیل شده و ساکنین محل از وضعیت بوجود آمده آرامش خاطر ندارند.

یکی دیگر از اهالی به تبریزبیدار می گوید: حدود ده سال قبل در محله بیلانکوه پارک محله ای وجود نداشت و فقر فضای سبز برای اهالی به وضوح دیده می شد تا اینکه سال ۹۳ شهرداری تبریز با تملک یکی از باغات، پارک فروردین را احداث کرد اما متاسفانه از همان روز افتتاح اغلب اوقات هفته این پارک محله ای در تعطیلی به سر می برد.

 

 

وی ادامه می دهد: هر شهرداری که به منطقه ۱ تبریز آمده قول رسیدگی به مشکلات محله را داده اما تا به امروز نتیجه ای در بر نداشته و همانطور که مشاهده می کنید محل زندگی اهالی به انبار زباله تبدیل شده است.

گفتنی است زمان افتتاح پارک فروردین در سال ۹۳ مسئولین وقت شهرداری وعده تبدیل این پارک به باغ میوه داده بودند اما به گفته اهالی نصف سال این پارک تعطیل بوده و از میوه های باغ خبری نیست.
پیگیری های تبریزبیدار از تعدادی از اعضای فعلی و سابق شورای شهر بی نتیجه ماند و پاسخی نسبت به این وضعیت داده نشد.

 

گزارش از امین خوانگر

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *