جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۰:۰۷ شناسه :۱۰۶۶۴۳۷

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عدم پذیرش ضامن در بانک به دلیل بالا بودن سن ضامن غیرقانونی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسهیل شرایط ارائه وام های خرد گفت:عدم پذیرش ضامن در بانک به دلیل بالا بودن سن ضامن غیرقانونی است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد حسن‌نژاد اظهار داشت: بطور طبیعی برای پرداخت وام باید تضمین های از دریافت کنندگان تسهیلات اخذ شود.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسهیل شرایط ارائه وام‌های خرد ادامه داد: با توجه به اینکه یک خانوار چهار نفره، ماهیانه حدود 200هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کند در مجموع دو سال، بیش از چهار میلیون تومان یک خانوار،  یارانه نقدی دریافت می‌کند که بطور مثال اگر امید به زندگی نیز دو سال باشد، وام خرد قابل تسویه است به دلیل اینکه حتی وام گیرنده، نیز از دنیا برود می‌توان از یارانه نقدی سایر اعضای خانواده وام تسویه شود.

حسن‌نژاد افزود: بسیاری از متقاضیان وام‌های خرد، خانواده‌های کم درآمد هستند، بنابراین باید شرایط معرفی ضامن به بانک تسهیل شود.   

وی افزود:دولت با هماهنگی بانک‌ها می تواند شرایطی را فراهم کند تا مشکلات متقاضان دریافت وام خرد، در معرفی ضامن کارمند رسمی دولت به بانک رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: عدم پذیرش ضامن در بانک به دلیل بالا بودن سن ضامن غیرقانونی است.

لازم به ذکر است سیف رئیس بانک مرکزی پیش از این گفته بود که بانک‌ها می‌توانند از ظرفیت حساب یارانه نقدی سرپرست خانوار برای تسهیل در پرداخت وام‌های خرد
استفاده کنند.