سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۱۶۲۷

در واکنش به به عدم اجرای پروژه های آموزشی در شهر جدید سهند؛

داد استاندار از مدیران کم کار و بهانه گیر سهند در آمد!

خدابخش گفت: در جلسه قبلی شورای آموزش و پرورش مدیرکل وقت شهر جدید سهند قول داد که ساخت دو مدرسه تمام شود و حالا می‌گویند جاده تمام نشده! اگر این آقا به تعهداتش عمل نکند مهر ماه سال جاری دیگر بر سر کارش حاضر نشود!

به گزارش تبریز بیدار ،  شهر جدید سهند به عنوان سرریز جمعیتی تبریز در سالهای اخیر با وجود افزایش جمعیت از کمبود امکانات به خصوص در بخش آموزشی و درمانی رنج می برد. این در حالی است که تعلل در ساخت جاده تبریز سهند خود به معضلی دیگر برای ساکنان این شهر مبدل شده است. وجود مشکلات در حالی است که اهمیت توجه مدیران به این شهر نوپا رو دوچندان می کند. 

با وجود وعده های مسئولین ارشد استانی و تذکرات مداوم رسانه ها برای مشکلات شهر سهند، متاسفانه بی توجهی مسئولین محلی همچنان ادامه دارد. وضع به جایی رسیده است که  مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی  ظهر امروز در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش استان در اعتراض به تعلل مسئولین آموزشی در شهر سهند گفته است: شهر جدید سهند وظیفه دارد ساخت دو مدرسه را شروع کند و پیگیری این کار را انجام می‌دهیم اگر قرار است به عهدمان وفادار نباشیم چه فایده‌ای دارد؟ ترامپ هم از برجام خارج شده عهدشکنی او را مزمت می‌کنیم اما خودمان به عهد ساخت مدرسه پایبند نیستیم.

Image title


وی  در ادامه می گوید: در جلسه قبلی شورای آموزش و پرورش مدیرکل وقت شهر جدید سهند قول داد که ساخت دو مدرسه تمام شود و حالا می‌گویند جاده تمام نشده! جاده سهند تبریز چه ربطی به ساخت مدرسه دارد؟ اگر این آقا به تعهداتش عمل نکند مهر ماه سال جاری دیگر بر سر کارش حاضر نشود!

خدابخش با اشاره به مشکل کمبود مدرسه در شهر جدید سهند تاکید کرد: 35 هزار واحد مسکن مهر که در برنامه آنجا نبود ساخته شده است، قرار بود آنجا ویلایی باشد اما به مسکن مهر تبدیل شده البته این منافاتیبا اهداف شهر سهند ندارد و درست یا غلط این تصمیم را گرفته‌اند و ما وارث این تصمیمیم.

با توجه به محدودیت های توسعه جغرافیایی که برای شهر تبریز در نقشه راه این شهر توسط سازمان عمران شهری اعمال شده، شهر جدید سهند به دلیل ویژگی های خاصی که دارد یکی از مناسب ترین گزینه های برای توازن جمعیتی تبریز است اما با توجه به عدم اجرای تعهدات مسئولین دولتی در خصوص این شهر بالطبع رغبت نقل و انتقال به این شهر کم خواهد شد.