یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰:۲۳ شناسه :۱۰۷۱۶۵۰

پیگیری احکام پرونده شورا و شهرداری تبریز؛

ساعی: به پرونده هایی که مردم بیشتر پیگیرند باید سریعتر رسیدگی شود/ اعمال نفوذ در پرونده های قضایی مذموم است و باید برخورد شود

ساعی در مورد اعمال نفوذ برخی صاحبان قدرت در روند اجرای احکام قضایی اظهار داشت: به هر حال این یک امر مذموم است و باید با آن برخود شود و نباید اجازه داده شود که اشخاصی در روند اجرای عدالت دخالت کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی, نماینده مردم تبریزآذرشهر و اسکو در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری, در مورد احکام نهایی پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر تبریز, اظهار داشت: به طور کامل در جریان احکام صادره, قرار نگرفته ام.

وی در خصوص دخالت متنفذین برای توقف اجرای احکام پرونده مذکور گفت: بنده هم چیزهایی شنیده ام اما نباید هیچ گونه پیش داوری و قضاوت در این مسئله انجام داد. هر سازمان  نهادی وظایف مشخص و تعریف شده ای را دارد, بنابراین دستگاههای مختلف نباید در روند انجام وظایف سازمان های دیگر دخالتی داشته باشند. ورود به روند کارهای سازمان های مختلف رسیدگی به انجام امور را دچار اختلال می کند.

ساعی با بیان اینکه تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی ضروری است خاطر نشان کرد: در جلسه ای که هفته گذشته با یکی از مسئولان قوه قضاییه داشتیم, بر لزوم رسیدگی هرچه بیشتر و سریعتر به پرونده های قضایی تاکید شد. علی الخصوص حوزه هایی که مردم بیشتر پیگیر هستند باید شفاف سازی و رسیدگی سریع تر و با دقت بیشتر انجام گیرد.

وی یاد آور شد: باید در نظر داشته باشیم که  پرونده قضایی باید روند خود را طی کند اما پرونده هایی که بر روی افکار عمومی تاثیرگزاری بیشتری دارد باید سریع رسیدگی و نتیجه لازم به مردم ابلاغ شود. چنانچه عدم رسیدگی  به موقع به این نوع پرونده ها بازخورد نامناسبی در جامعه خواهد داشت و باعث بدبینی مردم نسبت به قوه قضاییه و نظام خواهد شد بنابراین نتایج این پرونده باید هرچه سریع تر ابلاغ شود.

نماینده مردم تبریز اظهار داشت: در رسیدگی به پرونده های قضایی باید روال عادی و قانونی طی شود، امیدواریم که تمام پرونده های قضایی روال معمول خود را طی کنند و از قوه قضاییه انتظار داریم که هرچه سریع تر در رسیدگی کامل به این پرونده تلاش کند.

وی در پایان در پاسخ به سوالی در مورد اعمال نفوذ برخی صاحبان قدرت در روند اجرای احکام قضایی اظهار داشت: به هر حال این یک امر مذموم است و باید با آن برخود شود و نباید اجازه داده شود که اشخاصی در روند اجرای عدالت دخالت کنند. 

اظهارات ساعی در حالی است که رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی نیز در گفتگو با تبریزبیدار اعمال نفوذ در توقف اجرای احکام پرونده شورا و شهرداری تبریز را تایید کرد.