دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۱۰:۱۲ شناسه :۱۰۷۱۶۷۰

پیشنهاد رئیس هیأت فوتبال استان برای حفظ دو سهمیه لیگ برتری در تبریز؛

ماشین سازی روی ریل گسترش فولاد؟!

رئیس هیأت فوتبال استان پیشنهاد قابل توجهی برای حفظ گسترش فولاد داده است.

به گزارش تبریز بیدار ،  سوالی که ذهن علاقه مندان در تبریز را به خود مشغول می سازد این موضوع است که سرنوشت دیگر تیم تبریزیپس از ملکیت زنوزی بر گسترش فولاد چه خواهد شد.  زنوزی مالک فعلی باشگاههای تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی تبریز، طبق قانون مصوب، اجازه تیم داری همزمان دوتیم فوتبال را در لیگ برتر ندارد، به دنبال انتشار این موضوع،  امروز خبری در اسلاید خبری برخی خبرگزاری ها قرار گرفت که  عابر بانک شماره 2 فوتبال ایران، قصد واگذاری  امتیاز باشگاه لیگ برتری گسترش فوتبال را به یک شهر، غیر از شهرهای استان دارد. این خبر چنان بازخوردی در سطح اهالی ورزش  و حتی مردم عادی جامعه داشت که همگان به واگذاری بدین شکل امتیاز  باشگاه گسترش فولاد اعتراض کردند. بالاخره این خبر نه به طور کامل تایید شد و نه کاملا رد شد.

از جمله کسانیکه  به این موضع واکنش نشان داد، رئیس چندین دوره ای هیئت فوتبال  بود. جواد ششگلانی که چندین دوره و سالیان درازی است بر هیئت فوتبال تکیه زده، با  اعلام بی خبری خود نسبت به این موضوع،  به مخالفت شدید نسبت به این موضوع  اعلام موضع کرد.

جواد ششگلانی در خصوص خبر برخی رسانه ها درخصوص فروش امتیاز تیم گسترش فولاد تبریز به تیم فوتبال “خونه به خونه بابل” گفت: همچین چیزی را نشنیده ام ولی هرگز اجازه نمی دهیم امتیاز گسترش فولاد به خارج از استان فروخته شود.

وی به هم نظر بودن خود و زنوزی در قبال واگذاری امتیاز گسترش فولاد اشاره کرد و گفت: نه آقای زنوزی و نه بنده اجازه این کار را نمی دهیم که امتیاز تیم گسترش فولاد به خارج از استان واگذار شود.

ششگلانی با تاکید براهمیت تیم ماشین سازی نیز و احیای قدیمی ترین تیم فوتبال آذربایجان، خاطر نشان کرد:  باید برخی کارها انجام شود تا سرنوشت گسترش فولاد مشخص شود، گفت: اگر بتوانیم تیم ماشین سازی تبریز را به کارخانه ماشین سازی واگذار کنیم آقای زنوزی نیز مقدمات انتقال امتیاز تیم گسترش فولاد به ماشین سازی را فراهم خواهد کرد.

رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی با اعلام این خبر،از احتمال لیگ برتری شدن ماشین سازی تبریز خبر داد و گفت: زنوزی آماده است تا به خاطر مردم استان امتیاز گسترش فولاد را به ماشین سازی واگذار کند تا این تیم محبوب آذربایجان نیز لیگ برتری شود.