سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۱۷۴۳

استاندار آذربایجان شرقی:

پیگیری پرداخت فوری و نقدی ۳۷ میلیارد تومان به مترو تبریز

استاندار آذربایجان شرقی از پیگیری پرداخت فوری و نقدی ۳۷ میلیارد تومان پیش بینی شده برای سازمان در قانون بودجه امسال سهم دولت خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش شامگاه شنبه در نشستی با حضور مسئولان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران مرتبط استانی در خصوص آخرین وضعیت قطار شهری و بررسی موانع دریافت فایناس خط دوم متروی تبریز اظهار کرد: در این نشست در خصوص سه پروژه کلان شهری اعم از پیگیری خط دوم متروی تبریز، آبرسانی آب شرب و تصفیه خانه فاضلاب شهری تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

وی افزود: مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت قطار شهری و بررسی موانع دریافت فاینانس خط دوم تصمیمات مهمی اتخاذ کردند.

استاندار آذربایجان شرقی به پیگیری های لازم در این خصوص تاکید کرد و گفت: احداث پست های برق روستایی و لاله توسط شرکت برق منطقه ای از محل بدهی شرکت مذکور به شهرداری، تملک ایستگاه های خط دوم توسط شهرداری تبریز و طرح بررسی پیشنهاد توسعه خط حومه ای تبریز - سهند توسط دولت پیگیری می شود.

وی همچنین از پیگیری پرداخت فوری و نقدی ۳۷ میلیارد تومان پیش بینی شده برای سازمان در قانون بودجه سال ۹۷ سهم دولت خبر داد و گفت: امیدوارم صد در صد این رقم برای متروی تبریز محقق شود.

خدابخش در ادامه بر پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت و تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی برای خط دوم متروی تبریز خبر داد.