سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۷۷۲

با ابلاغیه وزارت کشور به استانداری؛

۶ روستا رسما به تبریز اضافه شدند/ نامی از باغ معروف نیست/ فرصتی که نباید تهدید شود

وزارت کشور الحاق ۶ روستای کرکج،الوار علیا، خلجان، کجاآباد(کجوار)، فتح آباد و آنا خاتون را به استانداری آذربایجان شرقی ابلاغ کرده اما نام باغ معروف با جمعیت ۱۷ هزار نفری در میان آنها نیست.

به گزارش تبریز بیدار ، موضوع حد و حدود شهر تبریز و نقشه جامع این شهر یکی از موضوعات مهمی است که در دوره قبلی شورای شهر تبریز پیگیری شد، هر چند این مساله با نقیصیه های فراوانی روبرو بود ولی در هر حال نام چند روستای تابعه تبریز به عنوان کاندیداهای الحاق به محدوه شهری تبریز در دستور کار قرار گرفت. 

در همین زمینه پس از کش و قوس های فراوان، آناج خبرداده که وزارت کشور الحاق 6 روستای کرکج،الوار علیا، خلجان، کجاآباد(کجوار)، فتح آباد و آنا خاتون را به استانداری آذربایجان شرقی ابلاغ کرده است.

نامی از باغ معروف نیست

بدین ترتیب فعالبت دهیاری در این روستاها تعطیل و من بعد اهالی این روستاها باید از خدمات شهرداری های مناطق تابعه به صورت رسمی بهره مند شوند

 اهالی روستاهای مذکور در انتخابات اخیر شورای شهر در حوزه انتخابیه تبریز رای خود را به صندوق انداختند.

بابایی اقدم عضو شورای شهر از اضافه شدن سه روستای  مایان علیا، کندرود و سهلان  به تبریز هم خبرداده است که نامی از باغ معروف با جمعیت قابل توجه 17 هزار نفری در آن دیده نمی شود. 

فرصتی که نباید تهدید شود

مساله مهمتر جایی است که این روستاها که جمعیت قابل توجهی را هم دارا هستند جمعیت شهری تبریز را افزایش میدهند و تبریز را بار دیگر به رتبه 5 جمعیت شهری ایران بازمی گردانند مساله ای که می تواند در تخصیص اعتبارات مورد  توجه قرار گیرد.البته عدم توجه مناسب هم، زمینه  موجود حاشیه نشینی روستایی تبریز  در این روستاها را به مساله حاد در آینده تبدیل می کند.