سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۰۱:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۸۶۶

استاندار آذربایجان‌شرقی

تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان‌شرقی در دهه فجر امسال گازدار می‌شوند/ یک خیّر در حال ساخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به سرطان در تبریز است

خدابخش از پایان گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: همه این روستاها قبلاً از نعمت برق نیز برخوردار شده‌اند

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش اظهار کرد: در این چهار دهه انقلاب همیشه وظایفی بر عهده داشته و در هر ایام گزارش کاری از اقدامات و دستاورها ارائه داده‌ایم.

وی افزود: برخی‌ مدعی هستند که اگر رژیم شاه هم ادامه پیدا کرد به دستاوردهایی می‌رسید و همه کشورها در طول این 40 سال پیشرفت کرده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به فرمایش خداوند به وعده بلای عظیم گفت: خداوند تاکید به ذکر نعمت دارد چراکه بشر دچار روزمرگی شده و احتمالا نعمت را فراموش می‌کند از این‌رو هر لحظه باید نعمت را بر زبان آورد.

وی ادامه داد: از منظر قرآنی موظف هستیم به دستاوردهای کم‌نظیر و بی‌نظیر اشاره کنیم چراکه اصل انقلاب استقلال بوده و باید وضعیت شاهنشاهی را بیان کرد تا مردم ببینند از کجا به کجا رسیده‌ایم.

خدابخش خاطرنشان کرد: چه خوب که دستاوردهای انقلاب توام با معجون هنر باشد زیرا یک کلیپ یک دقیقه‌ای یا یک عکس بسیار پراهمیت‌تر از چند ساعت سخنرانی است.

وی افزود: همه دیدیم، عکس جنازه کودک مهاجر سوری کنار دریا ۲۰ میلیون بار دانلود شده بود و این یعنی هنر چه نقشی می‌تواند ایفا کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به وضعیت بهداشت در زمان حکومت پهلوی گفت: در آن دوران کشور به لحاظ پزشک عمومی وابسته به خارج بود ولی در حال حاضر در خود تبریز پیوند قلب و کبد توسط متخصصان تبریزی انجام می‌گیرد.

وی متذکر شد: در این 40 سال در کشور انقلاب پزشکی شده است به طوریکه چندین هزار پزشک متخصص فقط به نقاط محروم و روستا اعزام کرده‌ایم.

خدابخش ادامه داد:اخیراً ۱۴۰ آمبولانس با تجهیزات کامل در استان به چرخه خدمات درمانی وارد شده همچنین 3 هزار تخت بیمارستانی از قبل وجود داشت و ۳ هزار تخت دیگر هم در حال احداث است.

وی خاطرنشان کرد: یک خیر تبریزی ۹۰ ساله، ساکن آمریکا با نام مردانی‌آذر، یک بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی در تبریز برای کودکان احداث کرده است و حتی برای راحتی خانواده‌ها همراه‌سرا در کنار این بیمارستان ساخته است.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: یا یک خیّر دیگر در حال ساخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به سرطان در تبریز است همچنین یک بیمارستان با یک‌هزار و ۵۰ تختخوابی با ۲۰ درصد پیشرفت نیز در حال احداث است.

خدابخش تاکید کرد: ایران اسلامی توانایی اعزام پزشک به کشورهای دیگر را دارد چراکه در طب و جراحی  پیشرفت زیادی کرده است و حتی هیچ کسی در کشور نمی‌تواند بگوید که درمان یک بیماری در ایران وجود ندارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی بیان کرد: در دهه فجر امسال همه روستاهای بالای۲۰ خانوار استان دارای گاز خواهند شده که البته این روستاها از قبل دارای برق شده بودند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی برای کلاس‌های زیرپنج نفر دانش‌آموز هم کلاس درس برگزار می‌کند و همه لازم‌التعلیم‌های هفت ساله در اول مهرماه وارد مدرسه شده‌اند.

خدابخش با تاکید به اینکه برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی نیاز به کارهای هنری مانند سریال امام علی(ع)، حضرت یوسف(ع)، اصحاب کهف و مختارنامه هستیم، گفت: در حال حاضر از تونل ایضایی خدمت می‌کنیم به طوریکه در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت تصویب شده وجود دارد که باید کشور عراق به ما بوده و هنوز بدهکار است