سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۰:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۸۸۶

در جلسه امروز شورای شهر تبریز چه گذشت؛

از عذر خواهی رئیس شورا تا انتقاد نائب رئیس از آسفالت تبریز/ اعضای کمیسیون فرهنگی بالاخره مشخص شدند

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضا شورا و شهین باهر شهردار تبریز صبح امروز برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ، هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با حضور اعضای شورا  و شهردار تبریز برگزار شد، انتخاب اعضای کمیسیون فرهنگی بعد از کش و قوس های فراوان توجه به وضعیت آسفالت خیابان های تبریز از مباحث مطرح شده  در جلسه امروز شورای شهر کلانشهر تبریز بود.

قلیزاده بجای اکبر نژاد عضو کمیسیون فرهنگی شد

در جلسه صبح امروز شورای شهر تبریز اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر انتخاب شدند. در آغاز رای گیری تعیین اعضای کمیسیون غلامحسین مسعودی ریحان با انصراف کتبی از انتخابات خارج شد. بر اساس انتخابات صورت گرفته به ترتیب سعید نیکوخصلت با 11 رای، شهرام دبیری با 8 رای، محرم محمدزاده با 8 رای، محمدباقر بهشتی با 8 رای، فرج قلیزاده با 7 رای توانستند آرای لازم برای عضویت در کمیسیون را کسب کنند.

Image title


شایان ذکر است در این رای گیری شکوراکبرنژاد نیز توانست 7 رای کسب کند ولی به دلیل اینکه هر عضو شورا باید حداقل در یک کمیسیون عضویت داشته باشد و فرج قلیزاده در کمیسیونی عضویت ندارد، فرج قلیزاده عضو کمیسیون شد.

عذر خواهی شکور اکبرنژاد بخاطر اتفاقات جلسه قبل شورا/ کارکنان شورا و شهرداری نباید در جلسات حضور داشته باشند

همچنین در جلسه  صبح امروز شورای شهر تبریز شکور اکبرنژاد با اشاره به صحبت هایی که بین اعضای شورا در جلسه گذشته رد و بدل شده است گفت: در جلسه خصوصی که اعضا با هم داشتند در کمال لطف از یکدیگر عذرخواهی کردند. بنده نیز به نوبه خودم از حضار و اعضای شورا عذرخواهی می کنم.
رئیس شورای شهر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تصمیم گرفتیم در نحوه برگزاری جلسات تغییر ایجاد کنیم تصریح کرد: از کارکنان شورا و شهرداری که نیازی به حضور آنها در جلسه نیست درخواست می کنیم در جلسات حضور نداشته باشند و به امور کاری خود بپردازند.
اکبرنژاد با درخواست از شهردار تبریز برای گزارش وضعیت پروژه های عمرانی سال 1397 گفت: بر اساس 11 بندی که در روز انتخاب شهردار به تصویب اعضا رسیده از شهردار می خواهیم در مبارزه با فساد و سالم سازی سیستم نهایت تلاش خود را بکند.

سونیا اندیش: آسفالت تبریز یکی از مخروبه ترین آسفالت های کلانشهرهای کشور است

 سونیا اندیش نائب رئیس شورای شهر تبریز  نیز  در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: آسفالت تبریز یکی از مخروبه ترین آسفالت های کلانشهرهای کشور است.

وی ادامه داد: این اسفالت یک سال هم دوام ندارد، برخی مناطق هم که آسفالت های تکه ای کار شده است که فقط دست انداز ایجاد کرده است یعنی  هیچ گونه ناظری بر این امر وجود ندارد.

این عضو شورای شهر تبریز ابراز داشت: این کار به این روش، هدر رفت منابع است. شهرداری توجه بیشتری نسبت به این امر نشان دهد.همچنین در جلسه ای که در روز چهارشنبه برگزار شد در این کمیسیون غلامحسین مسعودی ریحان رییس، سونیا اندیش نائب رییس و سعید نیکو خصلت به عنوان دبیر  کمیسیون سرمایه گزاری انتخاب شدند.


شهین باهر: خرید قیر با 3 برابر قیمت قبل و وسعت آسفالت زیاد بسیار گرانتر از فرش تمام می شود


ایرج شهین باهر شهر دار تبریز، در جلسه علنی امروز شورا گفت: قول می دهیم تا در جلسه  هفته آینده شورا بتوانیم مدیر عامل سازمان مترو را در جلسه حاضر کنیم تا نسبت به دغدغه های مردم و اعضای شورا آگاهی سازی کند.

وی همچنین در پاسخ به انتقادات نائب رئیس شورا از وضعیت آسفالت خیابان های تبریز اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت قیر و وسعت محل های آسفالت شده  قیمت آسفالت و قیر گران تر از فرش کردن خیابان های تمام می شود

شهر دار تبریز در حاشیه مصوبه ای مربوط به محیط زیست گفت: در دبیرستان های دخترانه کلان شهر تبربز می توانیم دستگاه های ست ورزشی را در محوطه آنها نصب نماییم به شرطی که درخواست لازم از سوی مجموعه آموزش و پرورش دریافت شده و شورای شهر تبریز نیز در این راستا مجوزهای مربوطه صادر گردد.

تغییر ترکیب هیات رییسه کمیسیون سرمایه گذار

همچنین در جلسه ای که در روز چهارشنبه برگزار شد در این کمیسیون غلامحسین مسعودی ریحان رییس، سونیا اندیش نائب رییس و سعید نیکو خصلت به عنوان دبیر  کمیسیون سرمایه گزاری انتخاب شدند.