یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰:۵۹ شناسه :۱۰۷۲۹۹۰

ساعی؛

انتخاب وزیر از آذربایجان، مطالبه عمومی شمال غرب کشور است/ دولت از ظرفیت تمام اقوام در کابینه خود بهره‌مند شود

زهرا ساعی گفت: این اقدام درخوری است که دولت از ظرفیت تمام اقوام در کابینه خود بهره‌مند شود.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی با قدردانی از اقدام رئیس جمهور در جهت معرفی گزینه تُرک زبان به مجلس برای فعالیت در وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: ما پیش از این در مصاحبه‌هایی از رئیس جمهور درخواست کرده بودیم که در راستای تحقق مطالبه مردم خطه آذربایجان یک وزیر تُرک زبان انتخاب کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مطالبه جمعیت زیادی بود که در شمال غرب کشور زندگی می‌کنند و پیوسته نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید را مورد حمایت قرار داده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: این اقدام درخوری است که دولت از ظرفیت تمام اقوام در کابینه خود بهره‌مند شود، بنابراین از جناب آقای دکتر روحانی و تیم انتخاب‌کننده انتصابات تشکر می‌کنیم که به این خواسته مردم آذربایجان توجه کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بی‌تردید آقای دکتر رحمانی فردی شایسته است که سوابق خوبی نیز در مجلس داشته است، کما اینکه ریاست کمیسیون صنایع و معادن را برعهده داشت و در سال‌هایی که در سمت قائم مقام در وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت داشته هم به کسب تجربیات ارزشمندی توسط وی منجر شد، ضمن اینکه انتخاب آقای رحمانی گویای توجه رئیس جمهور به اهمیت جوانگرایی و شایسته‌سالاری بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امیدواریم مجلس نیز با توجه به اینکه آقای رحمانی تا دوره قبل نیز به عنوان نماینده مجلس فعالیت داشته است را مورد حمایت قرار دهد تا این تصمیم منشا خیر و برکت برای حوزه صنعت و بازرگانی کشور قرار گیرد و وی با تدبیر و توازن در جهت پیشبرد اهداف این وزارتخانه و بهبود اوضاع کشور در این حوزه که در شرایط کنونی از اهمیت بسزایی برخوردار است، گام بردارد.