دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۱۲:۵۷ شناسه :۱۰۷۳۰۰۸

استعفای آخوندی و پرونده ای که بلاتکلیف ماند؛

همسر جانباخته حادثه قطار تبریز - مشهد در گفتگو با تبریز بیدار: با اعطای امتیاز به چند نماینده، استیضاح به سرانجام نرسید

رضازاده، همسر یکی از جانباختگان حادثه قطار تبریز - مشهد در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص این حادثه گفت: با اعطای امتیاز دفتر هواپیمایی و قیر به چند نماینده، استیضاح به سرانجام نرسید.

به گزارش  تبریز بیدار ،  بعد از استعفای آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، همچنان پرونده قطار تبریز مشهد و معرفی مسببان این کوتاهی، بلاتکلیف مانده است 

در همین باره رضازاده، همسر یکی از جانباختگان حادثه قطار تبریز - مشهد در گفتگو با خبرنگار ما درباره اقدامات صورت گرفته از جانب مسئولین در دو سال گذشته،گفت: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به دو سال از این حادثه تاکنون هیچ نتیجه ملموسی ندیده ایم و حتی پرونده را نیز از دادستانی سمنان به تهران انتقال دادنداما همچنان بی نتیجه مانده است البته ما خودمان خواستیم به صورت انفرادی شکایت کنیم ولی گفتند که چون این یک موضوع کشوری است، نمی توانید انفرادی شکایت کنید.

آخوندی می گفت سیستم ریلی فلان است اما حادثه ساز شد
وی ادامه داد: گلایه ای که از مسئولین و بخصوص از آقای آخوندی داریم این است که چرا  گفتند این سیستم ریلی فلان است و حتی بدون راننده قطار نیز مشکلی نخواهد داشت اما آن حادثه تلخ اتفاق افتاد و تعداد زیادی از زائران امام رضا(ع) جان باختند و بعضی از جنازه ها حتی قابل شناسایی هم نبود و کاملا سوخته بودند.

با اعطای امتیاز دفتر هواپیمایی و قیر به چند نماینده، استیضاح به سرانجام نرسید

این شهروند تبریزی در خصوص نقش و عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این پرونده تصریح کرد: آقایان بیگی، سعیدی و فرهنگی پیگیر بحث استیضاح وزیر راه بودند و حتی آقای بیگی در یک جلسه به ما گفتند که نزدیک به هشتاد امضا از نمایندگان جمع کرده بودند اما یک شبه این امضاها به زیر بیست امضا رسید و طبق گفته آقای بیگی علت این موضوع دادن رشوه به برخی از نمایندگان از جمله اعطای امتیاز تأسیس دفتر هواپیمایی به برادر یکی از نمایندگان و مقدار زیادی قیر به یکی دیگر از نمایندگان، بود.

وی افزود: البته استیضاح آقای آخوندی نتیجه ای هم نداشت و آقای وزیر دوباره بر سر کارخود برگشت. متاسفانه همانگونه که همه می دانیم، با لابی گری های موجود در مجلس، اینگونه پرونده ها هیچ وقت در مجلس نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

رضازاده در پایان با گلایه از رفتار و عملکرد پزشکیان، دیگر نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: متاسفانه آقای پزشکیان نه تنها هیچ کمکی در این پرونده به ما نکردند، بلکه مخالف استیضاح نیز بودند و حتی حاضر نشدند در مناظره با آقای بیگی که قرار بود در دانشگاه تبریز برگزار شود شرکت نکردند و جلسه را ترک کردند و آقای بیگی دوباره همان مسائلی را که قبلا به ما گفته بود را در آن جلسه مطرح کرد.