سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۷۴۱

در حاشیه مناظره مطرح شد؛

چالش زاکانی با دوستِ پزشکیان بر سر نظارت استصوابی با تلنگر فساد در شورای شهر تبریز

نماینده سابق مردم تهران به تاج زاده گفت: مگر اعضای شورای شهر تبریز را نگرفتند و با وساطت پزشکیان که از وی که دوست شماست، آزاد نشدند؟ آقای پزشکیان به چه حقی این کار را کرده است؟

به گزارش تبریز بیدار ، بخش دوم مناظره علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب عصر دیروز  (چهارشنبه) در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی تهران برگزار شد که حواشی شورای چهارم شهر تبریز نیز سهمی در آن داشت.

در خلال این مناظره پیرامون مسایل سیاسی کشور، تاجزاده موضوع فساد را به نظارت استصوابی شورای نگهبان ارتباط داده وبا بیان اینکه شعارهای ضد فساد ندهیم، تصریح کرد: فساد خیلی زیاد است که ریشه‌ی آن هم به نظارت استصوابی برمی گردد که انسان‌های درست را کنار می‌گذارند و نمی‌گذارند یک مدرس وارد مجلس شود و در مورد قوه قضاییه هم شاهد سکوت مطلق هستیم.

اما زاکانی در پاسخ به این اظهارات موضوع فساد در دوره چهارم شورای شهرتبریز را پیش کشیده و گفت: مگر در شوراهای شهر نظارت استصوابی وجود دارد؟ پس فسادهایی که در شوراها وجود دارد را چطور تحلیل می‌کنید؟

نماینده سابق مردم تهران در ادامه به ورود مسعود پزشکیان، نائب رئیس و نماینده مردم تبریز در مجلس به پرونده شورا پرداخته و گفت: مگر اعضای شورای شهر تبریز را نگرفتند و با وساطت پزشکیان که  وی دوست شماست، آزاد نشدند؟ آقای پزشکیان به چه حقی این کار را کرده است؟

گفتنی است پرونده جنجالی شورای چهارم تبریز که از اواخر سال 94 کلید خورده بود، زمانی که در حال نتیجه دادن بود با اعمال نفوذ پزشکیان، نامعلوم مانده بود که در نهایت چند هفته پیش قوه قضائیه حکم برخی متهمین پرونده را اعلام کرد.