سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷:۳۹ شناسه :۱۰۷۴۱۵۸

در گفتگوی تبریزبیدار با نمایندگان تبریز در مجلس مطرح شد؛

آرا موافقان و مخالفان مصوبه ممنوعیت سه دوره ای حضور در خانه ملت / از ایرادات قانونی تا عرض اندام چهره های جوان

تنی چند از نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی آرا و نظرات خود را در خصوص مصوبه ممنوعیت سه دوره ای حضور در خانه ملت را در گفتگو با تبریزبیدار مطرح کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، مصوبه مجلس در مورد سه دوره ای شدن حضور نمایندگان در مجلس شورای اسلامی موضوعی است که در انتظار نظر شورای نگهبان قرار دارد و علی رغم تصویب آن در خانه ملت، همچنان محل بحث موافقان و مخالفان در بهارستان است.

احمد علیرضا بیگی ، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی که اولین دوره حضور خود در مجلس را تجربه می کند در همین خصوص به خبرنگار تبریزبیدار می گوید: فردی که بعنوان نماینده مردم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کند، از طریق رای و نظر مستقیم مردم انتخاب می شود، محدود کردن حضور نمایندگان در مجلس کار خوبی نیست.

بیگی: تصویب این قانون یعنی محروم کردن نماینده ای که مردم از وی رضایت دارند

وی ضمن تاکید بر مخالفت خود با این مصوبه می گوید: وقتی نماینده ای که چند دوره متوالی به مجلس راه پیدا می کند، به این معنی است که مردم از عملکرد وی رضایت دارند و خواهان ادامه حضور آن نماینده در مجلس هستند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، به مغایر بودن این مصوبه با قانون اساسی اشاره کرد و می افزاید: در قانون اساسی هیچ محدودیتی برای حضور نمایندگان در مجلس وجود ندارد و فقط در ریاست جمهوری چنین محدودیتی در قانون اساسی آمده و با استناد به آن قانون افراد نمی توانند بعد از دو دوره متوالی، برای بار سوم کاندیدا شوند.

بیگی تصریح می کند: نباید با تصویب قوانین به این شکل، مردم را از حق انتخاب خود دور کنیم و آنها ناچار شوند به فرد دیگری رأی دهند.

وی با تاکید بر اینکه در مجلس به این طرح رای منفی داده، می افزاید:  اعتقاد بنده این است که شورای نگهبان این طرح را رد خواهد کرد و علت این رد شدن هم مغایرت با قانون اساسی خواهد بود.

شهاب الدین بیمقدار  نماینده دیگر مردم تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه ممنوعیت سه دوره ای در دوره بعد شامل اینجانب نمی شود، می گوید: این مصوبه قانون نشده است و باید منتظر نظر شورای نگهبان بمانیم.

تاکید بیمقدار بر عرض اندام به چهره های جدید و جوان

وی در رابطه با ابعاد مثبت این مصوبه می گوید: ابعاد مثبت مصوبه جامع انتخابات کشور، «پر رنگ شدن نقش احزاب» و «اجازه عرض اندام به چهره های جدید و جوان» برای خدمت و قانون گذاری در نهادهای انتخابی است، این که در کشور، نقش احزاب نهادینه شود نکته مثبتی است و باعث می شود یک مجلس شورای اسلامی با رویکرد ملی داشته باشیم.

پاسخ جالب توجه نماینده ای که فقط در ایام انتخابات یاد رسانه های تبریز می افتد

اما یکی دیگر از نمایندگان مردم تبریز که گویا فقط در حوالی انتخابات یاد رسانه های تبریز می افتد و در سه سال اول حضورش در مجلس مواضع خود را با رسانه های پایتخت مطرح کی کند. پاسخ جالبی به این سوال می دهد.

وی که همواره به رسانه های تبریز خیلی سخت پاسخ می دهد و اگر هم پاسخ دهد با رسانه های با تمکن مالی بالا، صحبت می کند، بعد از شنیدن سوال خبرنگار تبریزبیدار می گوید: جوابی برای این سوال ندارم و تماس قطع می شود!