سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۳:۳۱ شناسه :۱۰۷۴۶۵۹

بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار؛

پیشنهاد شرکت در انتخابات مجلس داشته ام اما فعلا تصمیمی ندارم

بابایی اقدم به تبریزبیدار گفت: معمولا افراد مختلف پیشنهاد شرکت در انتخابات مجلس را می دهند اما فعلا تصمیم قطعی نگرفته ام.

فریدون بابایی اقدمعضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به گزارش این سایت خبری در خصوص شایعات حضور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: من تاکنون در جایی مطرح نکرده ام که قصد ورود به انتخابات را دارم یا خیر. به دلیل اینکه در طول 6 سال حضورم در شورای شهر(دوره چهارم و پنجم) در محلات مختلفی حضور داشته ام و بعضا هم پیگیری های محلی مان منتج به نتیجه شده است، معمولا افراد مختلف پیشنهاد شرکت در انتخابات مجلس را می دهند اما فعلا تصمیم قطعی نگرفته ام.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیشنهاد حضور در انتخابات از طرف مردم صورت گرفته است یا همکاران و دوستان، اظهار داشت: بیشتر این پیشنهادات از طرف مردم داده می شود.

وی ادامه داد: در دوره چهارم و پنجم که عضو شورای شهر بوده ام، همواره سعی ام این بود که بخشی از مسئولیت شورایی خودم را در بطن محلات و در جمع مردم  متمرکز کنم.

این عضو شورای شهر با اشاره به سه برابر شدن رأی خود در انتخابات دوره پنجم شورای شهر نسبت به دوره چهارم، اظهار داشت: موضوع کمی پیچیده است و انتخابات شورای شهر ماسوای انتخابات مجلس است و هرکدام مختصات خاص خود را دارد. به طوری که در شورا محوریت بر اساس خدمت است و اختیارات متفاوت است اما در مجلس محوریت بیشتر بر روی مسایل سیاسی است.

وی یاد آور شد: بنده بیشتر بر روی مسایل تخصصی و خدمتی تمرکز دارم تا مسایل و موضوعات سیاسی و همچنین افزایش 300 درصدی آرا در انتخابات شورا (20 هزار رای در دوره چهارم و حدود 59 هزار رای در دوره پنجم) - که فکر می کنم این میزان افزایش رای در شورا و حتی مجلس بی سابقه باشد – به معنی مدیون بودن به مردم و پیگیری مشکلات و مسائل آنان است.

شاید اگر استعفایی در کار نبود، راحت تر  تصمیم می گرفتم

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، در مورد لزوم استعفا از عضویت در شورای شهر در صورت شرکت در انتخابات بیان نمود: شاید اگر استعفایی در کار نبود، راحت تر  تصمیم می گرفتم البته در دوره قبل یکی از همکاران شورا چون از حوزه دیگری شرکت کرده بود، بعد از انتخابات بدون هیچ خللی به شورا برگشته و به کارش ادامه داد.

وی با اشاره به حضور موثر خود در شورا و اینکه مردم مناطق محروم با امید پیگری مشکلات خود به شورا مراجعه می کنند، یادآور شد: به هرحال برای حضور در انتخابات مجلس باید از این جایگاه استعفا دهیم.

گفتنی است پیش از این مسعودی ریحان عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار بر تایید تلویحی حضور خود در انتخابات صحه گذاشته و آجودان زاده دیگر عضو شورا در گفتگو با یکی از رسانه ها شرکت خود در انتخابات اسفند ماه را تکذیب کرده بود.


اخبار مرتبط:

تکاپوی شورانشینان برای رسیدن به بهارستان 

تایید تلویحی مسعودی ریحان برای حضور در انتخابات