سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰:۳۳ شناسه :۱۰۷۴۶۷۴

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

پورمحمدی: مبارزه با قاچاق، احتکار و گران فروشی باید برای مردم ملموس باشد

پورمحمدی با انتقاد از گران فروشی برخی افراد سود جو تاکید کرد: مبارزه با قاچاق ، احتکار و گران فروشی باید برای مردم ملموس باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی ، ظهر امروز در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان گفت:  مبارزه با قاچاق و احتکار کالاهای اساسی، یکی از اصلی ترین اولویت های مدیریت ارشد استان است و برخورد با قاچاق و احتکار باید برای مردم ملموس باشد.

وی با اشاره به تعامل و هماهنگی مناسب دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در زمینه مبارزه با قاچاق در استان، افزود: مبارزه و برخورد با احتکار، گران‌فروشی و قاچاق در استان باید با جدیت بیشتری ادامه داشته باشد.

استاندار آذبایجان شرقی با بیان اینکه برگزاری جلسات باید به تصمیمات و نتایج مناسب کاربردی منجر شود، ابراز کرد: برخورد با قاچاق، یکی از اولویت‌های اساسی ما است و انتظار دارم تمامی دستگاه‌های دخیل در این امر، همکاری مستمری با سازمان تعزیرات حکومتی داشته و متخلفان از قوانین و مقررات به دستگاه قضایی معرفی شوند.

وی با انتقاد از برخی افراد سودجو که ثبات قیمت‌ها را در بازار به هم می‌زنند، عنوان کرد: این افراد در مسیر اهداف دشمنان مبنی بر ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه حرکت می‌کنند وگرنه دلیلی ندارد که شکر عرضه شده با قیمت 4200 تومان را به قیمت 10 هزارتومان به مصرف‌کننده بفروشند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ شخصی حق خارج کردن گندم از استان را ندارد و ضابطان قضایی در صورت مشاهده چنین موردی، هماهنگی‌های لازم را با دستگاه قضا انجام و محموله‌های گندم را به سیلوهای استان انتقال دهند.