سرویس : ورزشی , یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۹۳۱

کارشناس فوتبال در گفتگو با تبریزبیدار:

بهترین گزینه برای نیمکت تراکتورسازی، مربی خارجیِ آشنا به فوتبال ایران است

کارشناس فوتبال در گفتگو با تبرزیبدیار در خصوص انتخاب سرمربی تراکتورسازی گفت: به نظر من مربی خارجی که از فوتبال ایران و آسیا شناخت داشته باشد گزینه بهتری است.

صادق پورحسین کارشناس فوتبال در گفتگو با تبریز بیدار پیرامون انتخاب سرمربی تیم فوتبال تراکتور سازی گفت: با توجه به سیاست های باشگاه، این مالک باشگاه است که می تواند تصمیم بگیرد که آیا مربی داخلی می تواند به هدف گذاری مد نظر تیم کمک کند یا مربی خارجی. به نظر من مربی خارجی که از فوتبال ایران و آسیا شناخت داشته باشد گزینه بهتری است و باید از مربی استفاده شود که هم جوان باشد و هم از لیگ ایران شناخت کافی داشته باشد.

اجازه دهیم مربی تیم  بدون هیجان های کاذب و فشارهای جانبی انتخاب شود

وی در خصوص گزینه های شایع شده همچون تونی، برانکو و الکساندر نوری افزود: این گزینه های بر حسب  حدس و گمان رسانه هاست. من تقاضا دارم اجازه دهیم مالکیت باشگاه بدون هیجان های کاذب و فشارهای جانبی موجود بتوانند تصمیم گیری مناسب را انجام دهند.

این کارشناس فوتبال در رابطه با ضورت تغییر یا تقویت ترکیب سال قبل تیم اظهار داشت: در تیم تراکتورسازی باید در حداقل زمان موجود یک ماهه، هم انتخاب سرمربی و هم جذب بازیکن اتفاق بیفتد. قهرمانی در لیگ، بحث اورژانسی نیست باید برای قهرمانی زیر ساخت های لازم را آماده کنیم و با استفاده از بازیکنان جوان باکیفیت و با قرارداد طولانی مدت استفاده شود  تا در بازه زمانی 2 ساله به فکر قهرمانی باشیم.

انتظارات هواداران برای قهرمانی فصل قبل بجا نبود

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتظار هواداران در فصل قبل برای قهرمانی یا حداقل برای کسب سهمیه آسیا بجا بود یا نه اذعان کرد: نه خیر به جا نبود، هواداران ما با شعور و با فهم هستند و باید شرایط را درک کنند. باید مسئولانتراکتور با صداقت و رو راستی با هواداران صحبت کنند و بگویند که با چه ابزارها و اتفاقاتی تیم تراکتورسازی می تواند قهرمان شود. اگر عملکرد خوبی داشته باشیم در ادامه قهرمانی به سراغ ما می آید.

در هیچ کجای دنیا با نظر سرمربی بازیکن جذب نمی کنند

در سال های قبل یک مربی لیست 14 ملی پوش را به باشگاه داد بود

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا بازیکنان  تیم باید قبل از انتخاب سرمربی بازیکن جذب کند یا با نظر سرمربی جدید، ابراز نمود: در هیچ کجای دنیا با نظر سرمربی بازیکن جذب نمی کنند. سرمربی نیاز هایش را اعلام می کند ولی جذب بازیکن با نظر سرمربی نیست. در سال های قبل تیم تراکتور می خواست با یکی از مربیان قرارداد ببندد و این مربی لیستی به باشگاه داده بود و 14 نفر از ملی پوشان تیم ایران را درخواست کرده بود و این شدنی نیست.

فقط در ایران، با جابجایی مربی، بازیکن هم جابجا می شود

وی ادامه داد: در باشگاه کسانی که به مسایل فنی اشرافیت دارند، برمبنای نیاز باشگاه به جذب بازیکن به سرمربی کمک می کنند. و در هیچ جای دنیا با جابجایی مربی بازیکن جا بجا نمی شود این امر فقط در ایران اتفاق می افتد.

پورحسین در پایان در خصوص اینکه کدام نقاط تیم تراکتورسازی ضعیف است و نیاز به تقویت دارد، اشاره کرد: تراکتورسازی باید دو دفاع میانی، پلی میکر(بازی ساز) و نوک حمله را تقویت کند و اینها جزو اولویت ها باشد. و بعد از تقویت این نقاط، دروازه بان و هافبک های جانبی را نیز تقویت کند.