شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹:۵۴ شناسه :۱۰۷۵۵۲۱

مدیرکل پزشکی قانونی استان اعلام کرد:

کاهش ۱۹ درصدی مجوز سقط درمانی در استان

کمالی با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی صدور مجوز سقط درمانی در استان، گفت: در سه ماهه اول امسال ۸۵ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی مراجعه کردند.

به گزارش تبریز بیدار آرتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی  اظهار داشت: از این تعداد برای ۵۳ نفر مجوز سقط درمانی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که برای ۷۱ نفر مجوزسقط صادر شده بود، حدود ۱۹ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در خرداد ماه امسال نیز از ۳۳ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۴ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به سال گذشته در این ماه ۴ فقره کاهش نشان می دهد.

وی ادامه داد: در سال گذشته  ۲۷۲ مورد مجوز سقط درمانی در استان صادر شد که نسبت به سال ۱۳۹۶ تفاوت چندانی نداشته است.

کمالی با اشاره به اینکه صدور مجوز سقط درمانیاز جمله خدماتی که بدون نامه مرجع قضایی ارایه می شود، گفت: صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌،برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی در پایان تصریح کرد: برهمین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکزپزشکی قانونی مراجعه می کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته برای آنان مجوز سقط صادر می شود.