چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۰۶:۲۳ شناسه :۱۰۷۵۷۷۶

صبح امروز رخ داد؛

فرار متهم بستری شده در بیمارستان شهید مدنی تبریز

سارق حرفه‌ای منزل که به اتهام سرقت روانه زندان شده بود، پس از تهدید و تیراندازی با سلاح گرم از بیمارستانی در تبریز فرار کرد.

به گزارش تبریز بیدارصبح امروز  برخی رسانه ها با انتشار خبری مدعی شد متهم زندانی که روز گذشته به منظور دریافت خدمات درمانی به بیمارستان شهید آیت الله مدنی تبریز اعزام شده بود با در اختیار گرفتن اسلحه گرم و ترساندن مامور و کادر درمانی صبح امروز از این بیمارستان فرار کرد.

بدنبال همین ادعا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خبر فرار متهم از مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی تبریز را تایید کرد.


محمد حسین صومی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: این بیمار با علایم قلبی در بیمارستان بستری و آنژیوگرافی شده بود.


وی افزود: ظاهرا اسلحه توسط فرد دیگری که به بیمارستان مراجعه کرده بود، به دست بیمار متواری رسیده است.


وی خاطرنشان کرد: این فرد با تهدید ماموران نیروی انتظامی و سربازانی که مراقب بیمار بودند، به آنان دستبند زده و اقدام به فرار کرده که به دلیل برخورد با در بسته، اقدام به تیراندازی به سمت در کرده و سپس از راه معمولی متواری شده است.


صومی خاطرنشان کرد: ظاهرا این فرد خودرو یکی از حاضران در بیمارستان را نیز سرقت کرده است.


مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این خصوص نوشت: سارق حرفه‌ای منزل که به اتهام سرقت روانه زندان شده بود، پس از تهدید و تیراندازی با سلاح گرم از بیمارستانی در تبریز فرار کرد.   


وی به منظور درمان و آنژیو گرافی قلبی از طریق زندان به بیمارستان شهید مدنی تبریز منتقل شده بود که صبح امروز با همکاری یکی از همدستانش از بیمارستان فرار کرد.همدست این زندانی با حضور در اتاق بستری بیمارستان، یک قبضه اسلحه کلت کمری در اختیار متهم قرار داده بود که متهم نیز با همکاری او و پس از تهدید ماموران، همراه و عوامل پرستاری و نگهبانی بیمارستان و پس از تیراندازی هوایی با زورگیری یک دستگاه خودروی پژو 206 متواری شد.

 تلاش پلیس جهت دستگیری این زندان متواری ادامه دارد.

لازم به ذکر است؛ بدرقه و نگهداری زندانی برعهده ماموران زندان بوده و فرماندهی انتظامی استان تمام توان و تلاش خود را برای دستگیری متهم بکار گرفته است.