پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸:۲۰ شناسه :۱۰۷۵۷۷۹

آخرین وضعیت حجاج آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار تشریح شد؛

روحی ملکی: فوت یک زائر تبریزی در مکه

مدیر حج و زیارت استان گفت: غیر از یک نفر فوتی و یک زائر بیمار و بستری شده، کلیه زائران استان با سلامتی اعمال خود را انجام دادند.

امیر روحی ملکی در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار از محل مکه مکرمه در خصوص آخرین وضعیت حجاج آذربایجان شرقی گفت: به غیر از یک نفر فوتی از کاروان ۱۱۰۳۲ بنام خانم فاطمه صغری عباسزاد رفیع از تبریز به علت ایست قلبی که قبل از ایام‌تشریق(ایام 11 تاا 13 ذی الحجه در مناسک حج) فوت نموده و یک زائر بیمار  به نام میرتقی بنی فاطمه از کاروان 11002 که در بیمارستان بستری شده، کلیه زائران استان با سلامتی اعمال خود را انجام داده و به هتل های خود بازگشتند.

مدیر حج و زیارت استان در خصوص برنامه بازگشت حجاج استان به کشورمان گفت:  طبق برنامه اعلامی پروازهای برگشت حجاج گرامی هم استانی از ساعت ۲۲:۴۵ سیزدهم شهریور ماه ۹۸ آغاز و تا ساعت ۳:۰۵ بامداد ۱۷ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص تدابیر لازم برای ایام محرم الحرام که حجاج استان در سرزمین وحی خواهند بود، گفت:  برای حجاجی که در ایام محرم در مکه مکرمه یا مدینه منوره خواهند بود برنامه های فرهنگی که از سوی بعثه مقام معظم رهبری تنظیم شده، اجرا می شود.

روحی ملکی خاطر نشان کرد:  برنامه های فرهنگی لازم برای حجاج در طول این ایام در داخل هتل های محل اقامت زائرین گرامی برگزار خواهد شد.


در همین باره بخوانید:

حضور نمادین و روحانی شهید تبریزی منا در حج امسال