جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۵۳:۴۶ شناسه :۱۰۷۶۳۷۸

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

از جوانان خودجوش در مقابله با شهیدزدایی تشکر می کنم

امام جمعه تبریز به موضوع حذف نام شهدا از معابر تبریز اشاره و گفت: از جوانانی که در بحث شهیدزدایی بصورت خودجوش به میدان آمدند، تشکر می کنم.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی  آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در خصوص ضرورت فریضهامر به معروف و نهی از منکر گفت: حتی اگر مردم سراغ ما هم نیایند، باز ما وظیفه داریم آنها را به سوی خدا دعوت کرده و  کنیم.

خطیب جمعه تبریز خاطر نشان کرد: در امر به معروف و نهی از منکر باید سعه صدر لازم را داشت.

وی در ادامه افزود: تذکر انتخاباتی این هفته را از زبان امام(ره) عرض می کنم و اینکه خدمتگزاری و مردمی بودن نماینده مجلس را در نظر بگیرید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: کسانی که در انتخابات شرکت می کنند بدانند که باید خودتان را حاکم مردم ندانید خدمتگزار بدانید.

وی ادامه داد: متعهد بودن نماینده مجلس به اسلام از دیگر موضوعات مورد تاکید امام است.

امام جمعه تبریز به موضوع حذف نام شهدا از معابر تبریز اشاره و گفت: از جوانانی که در بحث شهیدزدایی بصورت خودجوش به میدان آمدند، تشکر می کنم، شهرداری هم اقداماتی انجام داد و امیدواریم دیگر تکرار نشود.

وی به بیانات اخیر رهبر انقلاب اشاره کرده و اظهار داشت: هیچ مذاکره ای بین مسئولین جمهوری اسلامی و آمریکا نخواهد شد. جمهوری اسلامی از وعده مذاکره سردرگم نخواهد شد، چرا که راه خود را می شناسد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: امیدواریم مسئولین به تذکرات مقام معظم رهبری توجه کنند.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: مقاومت و حماسه مردمی در دوران دفاع مقدس، این جنگ را به کم نظیرترین پدیده تاریخ تبدیل کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در تشریح مسایل منطقه ای گفت: عربستان مقام سوم دنیا در بیشترین هزینه کرد در مسایل نظامی دارد اما حمله پهبادی انصارالله یمن به شرکت نفتی آرامکو، نشان از اشرافیت انصارالله به تاسیسات عربستان دارد.

وی افزود: عربستان از سر عصبانیت بخاطر این ضربه نظامی و شوک نفتی، ایران را متهم می کند که این حمله از خاک ایران صورت گرفته است.