جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۷:۵۹:۳۰ شناسه :۱۰۷۶۳۷۹

گزارش تبریزبیدار از ابعاد تازه شهید زدایی در تبریز:

مطالبه خانواده شهدا از دستگاه قضا در سکوت بنیاد شهید / آیا مدعی العموم ورود می کند؟

جا دارد دادستان تبریز بعنوان مدعی العموم به موضوع شهید زدایی ورود کرده و با خاطیان احتمالی برخورد کند تا جریحه دار شدن عواطف افکار عمومی بویژه جامعه ایثارگری را تسلی بخشد.

به گزارش تبریز بیدار ، چند روز پس از خیزش جوانان تبریزی در مقابله با حذف نام شهدا از معابر عمومی تبریز، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، فرمانده سپاه عاشورا و خانواده شهدا در اظهارات جداگانه ای به موضوع ورود کردند.

پیش از این حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم طی تذکری به شهرداری گفته بود: در صورت عدم اصلاح نام کوچه ها با خشم مردم مواجه می شوید.

Image title

وی همچنین در خطبه های نماز جمعه دیروز تبریز از جوانان خودجوش تبریزی برای مقابله با جریان شهیدزدایی تقدیر کرد.

سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه عاشورا نیز دو روز بعد از دیدار با جوانان آتش به اختیار تبریزی، دیروز در جمع نمازگزاران جمعه تبریز گفت: کسانی که اقدام به حذف نام شهدا می کنند، نقش پیاده نظام دشمن را ایفا می کنند، چه بدانند چه ندانند.

Image title


پویا نظام و علی شاهی دو جوان تبریزی که اقدام به زدن پرچسب عنوان شهید به تابلوی کوچه ها می کنند، با حضور در تحریریه تبریزبیدار از تشویق مردم و خانواده شهدا و تهدیدهای ذینفعان گفتند.

Image title


همچنین جامعه روحانیت استان آذربایجان‌شرقی نیز در محکوم دانستن اقدام برخی در حذف نام شهدا از تابلوی کوی،محلات و اماکن در کشور به خصوص تبریز بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «جامعه روحانیت مبارز استان آذربایجان‌شرقی ضمن حمایت قاطع از این موضع برخاسته از عزت، حکمت و مصلحت، از تمام مسوولان کشوری دخیل در این موضوع خطیر به ویژه مسئولان محترم استان می‌خواهد در اسرع وقت جهت عملیاتی کردن مطالبه انقلابی معظم‌له و رفع نگرانی خانواده‌های محترم شهدا و اقشار امت حزب‌الله، اقدام عاجل به عمل آورده نتیجه را به امت حزب‌الله گزارش دهند در ادامه با صراحت کامل اعلام می‌کنیم که ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون برای اعتلای کلمه الله ایستاده‌ایم و در عمل به وظایف انقلابی و شرعی خویش ذره‌ای کوتاهی نخواهیم کرد و بی‌تردید امت حزب‌الله آذربایجان‌شرقی ضمن حمایت قاطع از نماینده محترم ولی فقیه در استان منتظر تحقق این خواسته بجا می‌باشند لذا حذف‌کنندگان نام شهدا اخطارها را جدی بگیرند.»

اما در سکوت محض بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بعنوان متولی رسیدگی به امورات جامعه ایثارگری استان، فرزندان و خانواده شهدای آذربایجان‌شرقی طی بیانیه ای اقدام شهید زدایی از اماکن عمومی را محکوم کردند.

در این بیانیه از رئیس قوه قضائیه مطالبه شده تا با عاملان کشوری و محلی این اقدام برخورد شود.

اکنون که بعد از ورود مستقیم نماینده ولی فقیه در استان به شهید زدایی در تبریز، مسئولین استانی و شهرداری تبریز همچنان در سکوت به سر برده و در خصوص علل موضوع روشنگری نمی کنند، جا دارد دادستان تبریز بعنوان مدعی العموم به ماجرا ورود کرده و با خاطیان احتمالی برخورد کند تا جریحه دار شدن عواطف افکار عمومی بویژه جامعه ایثارگری را تسلی بخشد.

اما نکته مهم دیگر در ماجرای شهید زدایی تبریز، برخی رسانه های استان بود که با به خواب زدگی خود سعی در لاپوشانی موضوع داشتند که در مورد علت این سکوت و گاهی ملامت منتقدین، حرف ها بسیار است که باید ریشه آن را در خریده شدن یا رودربایستی ها یافت.


در همین باره بخوانید:

ماجرای حذف عنوان «شهید» از معابر تبریز