شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۵۳:۴۹ شناسه :۱۰۷۶۴۰۹

تبریزبیدار گزارش می دهد:

حادثه استادیوم آزادی در کمین خیابان های تبریز

اغلب تیرهای برق شهری در سطح تبریز به طرز خطرناکی در شهر رها شده اند و ضروری است که حادثه استادیوم آزادی تهرات درس عبرتی برای مدیران شهری باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، داغ بودن ضایعه برق گرفتگی پسربچه شش ساله در حاشیه دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در استادیوم آزادی تهران، به قدری افکار عمومی را تحت الشعاع قرار داد که کسی به چرایی آن پرداخت نکرد.

علت اصلی حادثه آنطور که بیان شده بود، لخت بودن سیم ها و جعبه فیوزهای آویزان از تیرهای برق بود.

اما این معضل به طرز دیگری در همین تبریز نیز وجود دارد و با وجود اینکه روزانه محل تردد خیل کثیری از عابران پیاده است اما کمتر کسی به ان توجه می کند.

اغلب تیرهای برق شهری در سطح تبریز به طرز خطرناکی در شهر رها شده اند و ضروری است که  حادثه استادیوم آزادی تهرات درس عبرتی برای مدیران شهری باشد.

Image title

Image title


سیم هایی که از تیر خارج شده و به حال خود رها شده اند و می توانند موقع بارش یا وقوع سیل بحران ساز باشد و جان شهروندان را تهدید کند.

مسئولیت نگهداری بسیاری از این سیم ها بر عهده اداره برق بوده و شهرداری نیز بطور محدودی مسئولیت آنها را بر عهده دارد.

Image title


تصاویر آمده نمونه مواردی هستند که در کنار خیابان های تبریز هستند و موارد خطرناک تر تیرهایی هست که داخل پارک ها و محل های پرتردد مستقر هستند.

Image title


بررسی های میدانی فقط در حوالی منطقه مارالان حکایت از این دارد که ده ها مورد از تیرهای برق پل های شهید پیشقدم و سجادیه بدون حفاظ امنیتی برق هستند، در صورتی به آنها در موارد بحرانی جان پناه اطلاق می شود.

Image title

Image title

شهروندان طی گفتگو با تبریزبیدار از پیگیری های خود از اداره برق می گویند و اظهار دارند پاسخی از سوی آنها داده نشده است.

متاسفانه اغلب عادت داریم قبل از وقوع حادثه هیچ تلاشی برای پیشگیری از آن انجام نمی شود و منظر می شویم تا بحرانی به وجود آید تا برای مقابله با آن ستاد تشکیل دهیم که روایت «نوش داروی بعد از مرگ سهراب» دارد.