سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷:۱۳ شناسه :۱۰۷۷۰۳۵

انتقاد معاون استاندار از وضعیت خیابانی که محل رجوع اغلب بیماران تبریز است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از وضعیت ترافیکی خیابان ۱۷ شهریور تبریز و تعدد مراکز درمانی و مطب‌های پزشکان در این خیابان، گفت: اگر بیماری در خیابان ۱۷ شهریور تبریز ، بد حال شود، با آن وضعیت ترافیکی چه باید کرد؟.

به گزارش تبریز بیدار ، علیار راستگو در همایش پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم که پدافند غیر عامل را جدی بگیرند، این مورد فقط مربوط به دانشگاه علوم پزشکی نبوده و این دانشگاه فقط ماموریت آن را برعهده دارد.

وی با اشاره به احداث دو بیمارستان در شهرک خاوران تبریز گفت: با افتتاح این بیمارستان‌ها بخش عظیمی از جمعیت راهی آن منطقه می‌شوند که باید تدابیر لازم در حوزه پدافند غیر عامل در این منطقه در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه به جد پیگیر حل مشکلات کلانشهر تبریز و عوامل مربوط به مسائل مربوط به حوزه پدافند غیر عامل در این شهر هستیم، افزود: به عنوان مثال در محل ریزش کوه در منطقه باغمیشه تعدادی از هموطنانمان دچار خسارت شدند در حالی که باید از قبل مسئولان به فکر بوده و با استحکام بخشی کوه از این حادثه پیشگیری می کردند.

راستگو با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات به منظور کاهش آسیب پذیری در حوزه پدافند غیرعامل، گفت: امروزه با تهدیدات سخت مواجه نیستیم؛ چرا که برای ایجاد وحشت و نگرانی بین مردم نیاز به هزینه زیادی است، اما با شرایط نرم با هزینه‌ای بسیار کمتر و با گستره جغرافیایی بیشتری مواجه هستیم و جای کار در اینجا زیاد است.

وی، کاهش آسیب‌پذیری را از دیگر اقدامات در راستای حوزه پدافند غیر عامل عنوان کرد و افزود: کاری کنیم که به هنگام بروز مشکل کمترین آسیب را دیده و فعالیت‌های مردم به طور مستمر ادامه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات خوبی که در طول ۱۰ سال اخیر در حوزه پدافند غیر عامل در کشور انجام شده است، بیان کرد: دیگر کشورها اقدامتشان در این زمینه را از دهه ۸۰ شروع کرده‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، بیان کرد: از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این زمینه قدردانی کرده و معتقد هستم پدافند غیرعامل با اهمیت‌ترین مسئله کشور است.