جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰:۵۱ شناسه :۱۰۷۷۰۵۳

تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده از زبان استاندار آذربایجان شرقی:

پورمحمدی:نگرانی از بابت زیر آوار ماندن افراد وجود ندارد

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد مدیریت بحران در خصوص زلزله میانه گفت:فعلا هنوز برخی افراد از زیر آوار ماندن احشام خود متاثر هستند باید احشام و لاشه های آن جمع آوری شود اما نگرانی از بابت زیر آوار ماندن افراد وجود ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد مدیریت بحران در خصوص زلزله میانه گفت: از همه مسئولینی که از اول وقوع زلزله در محل حاضر شدند تشکر می کنم.

وی با اشاره به وقوع زلزله 5/9 ریشتری ادامه داد: حادثه تلخی است و خود را در غم همه داغداران شریک می دانیم و برای همه بازماندگان آرزوی صبر دارم.

وی با بیان اینکه از همان ابتدای وقوعه زلزله امکانات امدادی به محل حادثه ارسال شده، گفت: باید برای بعد از این تدبیری کرد، فعلا هنوز برخی افراد از زیر آوار ماندن احشام خود متاثر هستند باید احشام و لاشه های آن جمع آوری شود اما نگرانی از بابت زیر آوار ماندن افراد وجود ندارد.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: آب منطقه برقرار شده و گاز هم باید سریع برقرار شود چرا که منطقه سردسیر است.

پورمحمدی ضمن تاکید بر بازسازی منازل آسیب دیده گفت: رییس جمهور و معاون اول و حاج آقا آل هاشم مرتب تماس گرفته و پیگیر موضوع هستند.

وی بیان داشت: در اسرع وقت شماره حسابی اعلام خواهد شد تا کمک های نقدی مردمی واریز شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازسازی منازل قبل از سرد شدن وضعیت جوی گفت: بازسازی منطقه با توجه به شرایط سخت به نظر نمی رسد.