جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۲:۴۱ شناسه :۱۰۷۷۲۰۵

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

با صیانت از ساختارها از بروز فتنه ها جلوگیری شود

حجت الاسلام آل هاشم گفت: رهبر انقلاب با تاکید بر صیانت از ساختارها و فرآیندهای قانونی خواستار جلوگیری از فتنه در کشور شدند.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با تبیین و تشریح دعای ۴۹ صحیفه سجادیه درباره زمینه های بروز فتنه گفت: انحراف از هدایت الهی که موجب جهات و حیرت فرد و جامعه می شود.

امام جمعه تبریز افزود: مقاومت در برابر هدایت که نتیجه آن منفعت طلبی است که از دیگر زمینه های بروز فتنه است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ناشکری در برابر نعمت های الهی و تزلزل و عهد شکنی از دیگر زمینه های بروز فتنه عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به ویژگی های ظهور فتنه گفت: آمیختگی حق و باطل که انسان نمی تواند آنها را از هم‌تشخیص دهد، غبارآلودگی فضا و در زمین دشمن و مسیر پر آسیب قرار گرفتن از ویژگی زمان بروز فتنه هست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر بصیرت افزایی برخواسته از توحید، توکل بر خدا و توسل بر رسول الله و همچنین صبر و استقامت را راههای مقابله فتنه ها دانست.

امام جمعه تبریز داشتن حُسن ظن به وعده های الهی و فرصت سازی از فتنه ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید اتحاد فتنه گران را در سایه توکل بر خدا و بصیرت افزایی از بین برد.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه با طرح تذکر انتخاباتی به نامزد های احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت: صبر، حوصله و استقامت در همه امور از ویژگی های نمایندگان مردم در مجلس است و اگر کسی به این خصوصیت را نداشته باشد نمی تواند در روزهای بحران تصمیم منطقی بگیرد.

 خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به هفته بسیج ، این نیروی مردمی و گمنام را مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد کشور در همه عرصه دانست و تصریح کرد: اگر حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس مقدس نبود، سرنوشت کشور این چنین رقم نمیخورد از این رو تا زمانی که بسیج هست نظام اسلامی را دشمنان نمی توانند تهدید کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب در موضوع اصلاح قیمت بنزین گفت : حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز در درس خارج فقه هفته گذشته ضمن توصیف و تبین حوادث پیرامون مصوبه افزایش قیمت بنزین و چرایی این حوادث مطالبات ای هم از مسئولان اجرایی برای رفع مشکلات مردم داشتند‌.

امام جمعه تبریز افزود: رهبر معظم انقلاب با تاکید بر برخورد برابر قانون با برهم زنندگان امنیت و آرامش کشور ، خواستار صیانت از ساختارها و فرآیندهای قانونی ، جلوگیری از بدعت گزاری های غلط ، پشتیبانی از کار کارشناسی ، خوش بینی به تصمیمات مسئولان و اولویت دادن به امنیت و جلوگیری از فتنه در کشور شدند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به آموزه ها و درس های بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: بیانات معظم له نمادی از شخصیت رهبر انقلابی است که با عقلانیت ، بصیرت ، راهبری ، مدیریت و انصاف انقلابی تدبیر میکنند.