جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۳۴:۴۳ شناسه :۱۰۷۷۶۵۸

امام جمعه تبریز تاکید کرد؛

کاندیداها با وعده آسفالت ریزی به فکر نمایندگی نباشند

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: عظمت تشییع پیکر شهید سلیمانی و حمله به پایگاه عین الاسد، موجب شد تا عده ای با تجمعات غیرقانونی آن را تحت الشعاع قرار دهند.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه نماز جمعه تبریز اظهار داشت:یکی از مصادیق تقوا ، اجتناب از مال حرام است. لقمه حرام زبان دین عقل و ایمان را از بین می برد؛ لقمه حرام مانند خون است و خون به تمام اعضا انسان وارد می شود. و نابود می کند.

وی با اشاره به کلام پیامبر اکر(ص) بیان کرد: پیامبر(ص) می فرمایند از سنگ حرام در ساخت خانه استفاده نکنید چون این سنگ حرام مایه ویرانی خانه می شود؛در هر جا هستیم، اداره،منزل و... از مال حرام دوری کنیم.

غفلت مایه فراموشی خدا

خطیب نماز جمعه تبریز بیان کرد: چیزهایی که باعث می شود انسان خدا را فراموش کند،همراهی شیطان، سختی در زندگی همه از آثار دوری از یاد خداست؛غفلت عامل دیگری است که باعث می شود انسان خدا را فراموش کند.

وی افزود:چرا اینهمه غفلت می کنیم؟ مراد از غفلت، بی توجهی است. که اگر خدا را فراموش کنیم، دچار غفلت شده ایم؛در تعالیم پیشوایان دینی و در روایات، انسان از غفلت نهی شده است

نماینده ولی فقیه در ادامه عنوان کرد: راههایی هست که می توانیم خدا را همیشه یاد کنیم و دچار غفلت نشویم که این راه ها را ان شاءالله هفته بعد عرض خواهم کرد.

اخلاق و رفتار انتخاباتی

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه سخنان خود در خطبه دوم به اهمیت انتخابات اشاره کرد و گفت: امیدواریم کاندیداها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و با رفتارشان کاندیداهای دیگر را ناراحت نکنند.

وی همچنین با تاکید بر شاخص های نماینده انقلابی ابراز داشت: چند نمونه از شاخص های نماینده انقلابی وجود دارد که یکی رعایت اخلاق است، نماینده باید بعد از انتخاب شدن نیز اخلاق و ادب را رعایت کند.مورد دوم، التزام به حفظ شأن نمایندگی است که نماینده باید جایگاه نمایندگی را رعایت کند،حریص نبودن برای سمت نمایندگی نیز از شاخص ها به شمار میرود، کاندیداها نباید طوری رفتار کنند که حتما باید برای نمایندگی انتخاب شود.حرص باید برای خدمت به مردم باشد؛نباید وعده های غیر عملی را به مردم دهند. آسفالت ریزی و ساختن جاده چه ارتباطی با نمایندگی دارد؟

نماز جمعه تهران

وی همچنین به نماز جمعه پر شور تهران به امامت مقام معظم رهبری اشاره کرد وگفت: ببنید تهران در چه شور و حالی است. خیابان های اطراف مصلی نیز پر شده است

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه گفت: رهبر انقلاب فرموده اند اولین جرقه و آتش برای انقلاب بعد از شهادت نواب صفوی در دل ما ایجاد شد.

غزه و حاج قاسم

نماینده ولی‌فقیه در استان به نقش حاج قاسم سلیمانی در حادثه غزه اشاره کرد و گفت: حاج قاسم و هم‌گرایی گروه مقاومت، رهبران مقاومت فلسطینی را می‌توان دید و شنید، غزه یکی از اردوگاه های بزرگ فلسطینی ها و‌خاستگاه مبارزه با اسراییل است.


سانحه سقوط هواپیما

وی به سانحه هواپیمایی در هفته گذشته که دل همه مردم را رنجاند، اشاره کرد و گفت: این حادثه شیرینی حمله به پایگاه آمریکا را تلخ کرد؛حمله به پایگاه عین الاسد موجب شادی مردم شد اما این حادثه و اطلاعیه نیروهای مسلح در صبح شنبه مبنی بر خطای انسانی موجب ناراحتی شد.البته عدرخواهی از مردم و توضیح صادقانه ماجرا و قول مسئولین برای پیگیری و تلاش برای رفع نواقص و پیش گیری از تکرار این حوادث ، نقاط مهم بود.

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه عنوان داشت: بعضی مسائل باید بعد از بررسی حعبه سیاه مشخص شود،سخنان صادقانه سردار سلامی و حاجی زاده مهم بود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه این حادثه موجب فرصت طلبی عده ای شد تبیین کرد: عظمت تشییع پیکر شهید سلیمانی و حمله به پایگاه عین الاسد، موجب شد تا عده ای دست به فرصت طلبی بزنند،خواستند تجمع های مردمی و دانشجویان را به حوادث مانند آبان ماه سوق دهند.

وی درادامه به موج انصراف برخی هنرمندان از جشنواره فجر و عدم همکاری با صدا و سیما و مهم‌تر از همه ایجاد موج استعفای سردار حاجی‌زاده که از اقدامات دشمن بود اشاره کرده و افزود: طبق دستور رهبری باید قصور شناسایی شود ولی یادمان نرود که سردار حاجی‌زاده همان فردی است که دو روز قبل حادثه در خیابان‌‌ها از او تشکر می‌کردیم.نباید بزرگی این سیلی تحت الشعاع جریانات اخیر قرار بگیرد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه برخی میخواستند سپاه را تخریب کنند گفت: عظمت کار اطلاعاتی ایران و قدرت موشکی و استفاده از کلاهک های جدید که دفت را بالا برد. سپاه نشان داد نیازی به استفاده از موشک های جدید نبود؛ امریکا دید که بعد از هر حرکت، با پاسخ محکمی مواجه خواهد شد.